Gündem Haberleri

  Ondokuz Mayıs 20 yıldır arazi bekliyor

  Hürriyet Haber
  08.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Gülümser, ‘‘Araştırma ve Uygulama Merkezi’’ kurmak amacıyla, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Gelemen ve Karaköy Tarım İşletmeleri'nden 20 yıldır arazi istediklerini, ancak bu taleplerinin bir türlü karşılanamadığını söyledi.

  Prof. Dr. Ali Gülümser, uygulamalı eğitim ve bölgenin tarımsal sorunlarına yönelik araştırma yapmak için üniversitenin Kurupelit Yerleşkesi'nde yeterli arazi bulunmadığını belirterek, şöyle konuştu:

  ‘‘Kurmak istediğimiz uygulama merkezi için üniversitenin arazisi yeterli olmadığı gibi topografik ve yapısal yönden tarıma elverişli değil. Sulama imkanı yok. Faaliyetlerimizi zor koşullarda gerçekleştiriyoruz. Araştırma ve Uygulama Merkezi için yerleşke dışından araziye ihtiyaç vardır.’’

  Gülümser, TİGEM Gelemen ve Karaköy Tarım İşletmeleri'nden 20 yıldır uygulama merkezi kurmak için arazi talep ettiklerini belirterek, ‘‘20 yıldır 24 dosya sunduk. Bu arada 4 rektör, 3 dekan görev yaptı. Her türlü teklifi sunduk ama bugüne kadar bu konuyu çözemedik. Amacımız, eğitimi daha kaliteli hale getirmek ve daha verimli araştırmalar yapmak’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı