Önder: Ülkelerarası kur savaşı özel bankacılığa ilgiyi artırdı

Hürriyet Haber
20.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Euromoney, Akbank Private Banking’i 4’üncü kez, “Türkiye’nin en iyi özel bankacılık kuruluşu” seçti.

Dünyanın önemli finans dergilerinden Euromoney tarafından her sene verilen ve özel bankacılık sektörünün en üst düzey ödülü olarak kabul edilen “Best Private Banking Awards/En İyi Özel Bankacılık Kuruluşu Ödülleri” sahiplerini buldu. “Özel Bankacılık liginin Oscarı” olarak da tanımlanan ödülü, Türkiye adına, “Türkiye’nin En İyi Özel Bankacılık Kuruluşu” seçilen Akbank Private Banking kazandı.
5 kategoride de en iyi
Ödülün Akbank Private Banking’e verilmesinde toplam yönetilen varlık büyüklüğü, söz konusu varlıklardaki artış, kârlılık, müşterisinin yatımları için sunduğu geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile kalitesinin etkili olduğu belirtildi. Akbank Private Banking, “Super Affluent/Varlık Seviyesi Yüksek”, “Relationship Management/Müşteri İlişkileri Yönetimi”, “Lending Solutions/Kredi Çözümleri”, “Real Estate/Gayrimenkul Danışmanlığı” ve “Inherited Wealth&Business/Varlık Yönetimi”nde de “Türkiye’nin En İyisi” olarak gösterildi.
Özel bankacılık önde
Akbank Özel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fikret Önder, düşük faiz oranları ve globalizasyon ile birlikte değişen yatırım ortamının, özel bankacılık hizmet ve ihtiyaçlarını her geçen gün daha fazla ön plana çıkardığını belirtti. Önder ayrıca, ülkelerarası kur savaşlarına yönelik endişeler ve merkez bankalarının kriz sonrası izledikleri farklı ekonomi politikalarının, birikimi olan müşterilerin danışmanlık talebini arttırdığını, dönemsel olarak farklı ürünlere ve para birimlerine yönelmelerine yol açtığını vurguladı.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı