Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Önder Turacı'nın bileği kesildi

  A.A. ve DHA
  05 Aralık 2009 - 11:48Son Güncelleme : 05 Aralık 2009 - 17:59

  Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı'nın sabaha karşı sağ el bileğinin kesildiği ve sabah 9.30'da yapılan ameliyat sonrasında tedavi altına alındığı bildirildi.

  Acıbadem Kadıköy Hastanesi'nde Prof. Dr. Ufuk Nalbantoğlu'nun ameliyat ettiği Önder'in bir gece kulübünde eğlendikten sonra eve aşırı alkollü bir şekilde döndüğü, kız arkadaşı ve annesinin de bulunduğu evde tartışma yaşandığı ve sinirlenen milli futbolcunun cam sehpaya yumruk atarak bileğini kestiği ve yere düştükten sonra da sırtında cam parçalarının battığı öğrenildi.

  MENAJER DOĞAN ERCAN: "DUŞ YAPARKEN KAYIP YARALANDI"

  Sağ elinde kesik meydana gelen ve hastaneye kaldırılan Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı'nın, ameliyat edildiği bildirildi.

  Acıbadem Kadıköy Hastanesi'nde sağ elinden ameliyat olan Turacı'nın genel durumunun iyi olduğunu öğrenildi. Oyuncunun menajeri Doğan Ercan, Önder'in sabah evinde duş alırken ayağının kaydığını ve tutunmak isterken düştüğünü söyledi. Ercan yaptığı açıklamada, "Önder sabah duş alırken ayağı kayınca duşakabine tutunmak isterken düşmüş. Bu sırada duşakabinin camı kırılınca elinde kesik meydana gelmiş. Kendisi fazla kan kaybetmiş. Şu anda ameliyattan yeni çıktı ve genel durumu iyi. Henüz kendine gelemedi" dedi./images/100/0x0/55eaf0b2f018fbb8f8a07f2e

  Önder için "İntihar etti" şeklinde çıkan dedikoduların doğru olmadığını kaydeden menajer Doğan Ercan, "Kesinlikle böyle bir şey yok. Duş yaparken gerçekleşen bir yaralanma. Kendisi ailesiyle oturuyor. Annesi olay nedeniyle çok üzüldü" diye konuştu.

  Öte yandan, Önder'in annesinin hastanede baygınlık geçirdiği ve kendisine teskin edici iğne yapıldığı öğrenildi.

  FENERBAHÇE KULÜBÜ: ÖNDER GECE GEÇ SAATLERE KADAR EĞLENMİŞ

  Fenerbahçe kulübü de konuyla ilgili internet sitesinden bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi: "Futbolcumuz Önder Turacı sakatlığı sebebiyle Eskişehirspor maçı kadrosuna alınmamıştır. Tedavi olması ve dinlenmesi gereken Önder Turacı, gece geç saatlere kadar bir gece kulübünde eğlenmiş ve daha sonra evine gitmiştir.

  Evde sebebini bilemediğimiz bir hadise sonrası sağ el bileğinde radial atar damarında ve el bileği kirişinde kesik oluşmuştur.

  Daha sonra ailesi tarafından Ataşehir'deki bir polikliniğe sonrasında da Kadıköy Acıbadem Hastanesi'ne götürülmüştür.

  Sabah 10'da Doç. Dr. Ufuk Nalbantoğlu tarafından ameliyata alınan Önder Turacı, iki saat süren başarılı bir operasyon geçirdi.

  Sağ el bilek seviyesindeki kesi ve buna ait damar ve kirişler primel olarak onarıldı.

  Bir gece hastanede kalacak olan Önder Turacı'nın yarın taburcu edilmesi bekleniyor; oyuncunun bir hafta on gün içersinde de antrenmanlara başlayabileceği açıklandı"

  DR. NALBANTOĞLU: "CAM KESİSİ OLARAK GÖRÜNÜYOR, ELİNİN SIRT TARAFINDA İKİ KÜÇÜK KESİK DAHA VAR"

  Acıbadem Hastanesi'nde sağ el bileğindeki kesik nedeniyle ameliyat edilen Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı'nın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapıldı.

  Sarı-lacivertli futbolcuyu ameliyat eden Doç. Dr. Ufuk Nalbantoğlu, yaklaşık iki saat süren ameliyatta, Önder'in sağ el bileğindeki yaralanmanın onarıldığını belirterek, "Sağlık durumu iyi, hasta kendisinde. Bu yaralanma yaklaşık 1 hafta 10 gün kadar istirahatini gerektiriyor" dedi.

  Önder'in ev içindeki bir kaza nedeniyle saat 03.00 civarında sağ el bileğinde artel ve kiriş yaralanması geçirdiğini anlatan Nalbantoğlu, şöyle konuştu:
  "Futbolcu önce bir polikliniğe başvuruyor. Düzgün yapılan ilk müdahale sonrasında, mevcut yaralanmanın ağırlığı nedeniyle saat 05.00-05.30 civarında hastanemize geliyor. Hastayı değerlendirdik. Muayene ve ameliyat sonrası bulgularımıza göre radial artel kesisi ve kirişlerden birkaçının yaralanması tarzındaydı. Ameliyatta planlandığı üzere primer onarım yapıldı. Hasta yaklaşık 2 saat süren bir ameliyat geçirdi. Gayet başarılı, sağlık durumu iyi, hasta kendisinde. Mevcut bu yaralanma yaklaşık 1 hafta 10 gün kadar istirahatini gerektiriyor. 10. gün gibi antrenmanlara dönmesinin sakıncası yok. 2. ve 3. hafta gibi de müsabakalara katılmasını planlıyoruz. Beklenenin dışında herhangi bir komplikasyon veya sürpriz bir durum yok."

  Nalbantoğlu oluşan kesikle ilgili, "Cam kesisi olarak görünüyor. Elin sırt tarafında da iki küçük kesi daha var. Duşakabinin camı kırılarak meydana gelmiş. O yüzden muhtelif kesiler" diye konuştu.

  Tendonlarda bir sorun olup olmadığı sorusuna Nalbantoğlu, "El bileğinin fleksör tendon dediğimiz iç tarafında bileği oynatan 2-3 kiriş vardır, onlardan bir tanesi zedelenmiş, onarıldı. Problem yaratmayacaktır. Düzgün bir kesi olduğu için onarım ve sonrasında pek fazla sürprizle karşılaşılmıyor" şeklinde konuştu.

  Önder'in saat 09.30 civarında ameliyata alındığını bildiren Nalbantoğlu, neden 4 saat beklenildiği sorusuna, şöyle yanıt verdi: "Hastanın öncelikle bu tip ameliyatlarda kanama aktif olarak devam ediyorsa hemen ameliyata alınması lazım. Hastaya poliklinikte başarılı bir müdahale yapılarak kanama durdurulduğu için kan testleri yapıp sonuçların çıkmasını bekledik ki, yaklaşık 4 saat sürüyor. Poliklinikte başarılı bir müdahaleyle kanamayı durdurdular. Bu da bize bekleme lüksünü verdi."

  "Kanında alkol var mıydı" sorusuna ise Nalbantoğlu, "Önder Bey'i değerlendirdiğimizde alkollü olup olmadığını düşündürecek bir durumu yoktu. Adli olay olup da trafik kazasıyla gelse dediğiniz konuda çalışma yapılabilir ama böyle bir düşünce olmadığı için rutin testlerin hepsini yaptık" şeklinde yanıt verdi.

  Nalbantoğlu, bir soru üzerine de hekim hasta ilişkisiyle öğrendiklerine göre yaralanmanın kaza sonucu gerçekleştiğini ifade ederek, "Fenerbahçe Kulübü bununla ciddi bir şekilde incelemelerini ve çalışmalarını yapıyorlar. Açıklamaları oradan edinirseniz daha doğru olacak" diyerek sözlerini tamamladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı