GeriFutbol Önder Turacı affedildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  57
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Önder Turacı affedildi

Önder Turacı affedildi
refid:13578978 ilişkili resim dosyası

Ligin ilk yarısının sona ermesiyle birlikte Kazım ile birlikte kadro dışı bırakılan Milli futbolcu bugün lak-tak testinde takım arkadaşlarıyla birlikte yer aldı. Önder'in affedildiği ve takımla birlikte çalışmalara da katılacağı belirtildi.

Köln Spor Akademisi'nden gelen özel bir ekip Sarı-Lacivertli futbolcuları bugün Dereağzı Tesisleri'nde teste tabi tutarken, gruplar halindeki bu testte Önder de yer aldı. Önder'in takımla çalışmalara da katılacağı ve Sivas deplasmanına götürüleceği belirtildi.

Bu sabah yapılan laktat testi sonuçlarının, Almanya'da analiz edildikten sonra bir rapor halinde teknik heyete ulaştırılacağı ve Daum'un buna göre her futbolcusu için ayrı ayrı idman programı belirleyeceği ifade delidi.

Sadi Kemal Yaşar bugün holigan.com.tr’de yazdığı yazıda Önder Turacı olayının perde arkasını anlattı.

BAŞKAN AZİZ YILDIRIM, TECRÜBELİ FUTBOLCUYU TERBİYELİ DAVRANIŞINDAN DOLAYI BAĞIŞLADI

28 yaşındaki futbolcunun affedilmesinin perde arkasını araladığımızda ilginç gelişmelerin olduğu ortaya çıktı. Her şey Denizlispor ile oynanan maç sırasında gelişti. 4 futbolcunun sarı kart cezalısı durumuna düşmesi üzerine yönetim kurulu üyeleri Başkan Aziz Yıldırım'a konuyu açtı. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın protokol tribününde hareketli dakikalar yaşandı.

Aziz Yıldırım'ın bu konudaki katı tutumunu bilen yöneticiler, Önder'in ahlaklı bir futbolcu olduğunu ve kadro dışı bırakıldıktan sonra saygılı bir şekilde antrenmanları sürdürdüğünü dile getirdiler. Fenerbahçe'de 5 sezondur forma giyen tecrübeli oyuncunun bu süreç içinde herhangi bir skandala karışmadığını ve sarı lacivertli camiaya yakışan şekilde hizmet ettiği görüşünde birleşen yönetim, daha sonra Sportif Direktör Aykut Kocaman'a talimatı verdi. Teknik direktör Christoph Daum'un baştan beri Önder'i kaybetmek istemediği ve kadrodaki sakatlık ile cezaların yoğunlaşması durumunda sıkıntı yaşadığını vurgulaması da Önder'e af yolunu açtı.

Denizlispor maçının bitiminde Önder Turacı'nın telefonu çaldı. Aykut Kocaman Cuma akşamı yıldız futbolcuya, "Pazartesi antrenmana çıkacaksın. Ona göre hazırlan" müjdesini verdi. Bu gelişme sır gibi saklandı. Ancak Başkanın kardeşi Ali Yıldırım'ın bir sohbet sırasında Önder'in affedildiğini dile getirdiği kulaktan kulağa konuşuldu. Bir çok kulübün kiralık teklifini geri çeviren ve takımda kalmak istediğini ısrarla ortaya koyan Önder'in kadro dışı kaldığı dönemde hiçbir yayın organına konuşmaması da olumlu karşılandı. Sonuçta terbiyeli duruşu ile değerlendirilen Önder Fenerbahçe'de kalmayı başardı. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle