MUĞLA HABERLERİ

Önder’den Velilere Seçmeli Ders Uyarısı

IHA
15.02.2016 - 14:20 |Son Güncelleme :

ÖNDER İL TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN ÖĞRENCİ VELİLERİ SEÇMELİ DERS KONUSUNDA UYARILDI.

IHA

İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Muğla İl Temsilcisi ve MİMDER Başkanı Sefa Kara, öğrenci velilerinin önümüzdeki yıl öğrencilerin seçmeli ders tercihi konusunda iyi seçim yapmalarını istedi.
Kara yaptığı açıklamada, velilerin Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler, din, ahlak, Arapça derslerinin seçilmesi konusunda duyarlı olunmaya davet etti. Kara, “ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak eğitimin her alanında söz sahibi olmaya ve yaptığımız çalışmalarla gençlerimizi geleceğe taşımaya gayret ediyoruz. 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde ilkokul 4.sınıf, orta okul, lise öğrencileri ve velileri için en önemli nokta “Seçmeli Dersler” konusuydu. Genç yavrularımızın din, ahlak ve değerler dünyamızdan kopmaması adına Temel Dini Bilgiler, Hz. Muhammed(sav)’in Hayatı, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini tercih etmeleri hususunda onları teşvik etmeliyiz. Ahlaklı bir toplumun yolu ahlaklı bireylerden geçer. Ahlak eğitimi ise Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatından örneklerin etkili ve cazip bir biçimde teşvik edilmesiyle mümkündür. Öğrencilerimizin en temel ibadet olan namazı kılabilmeleri ve örnek insan Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’nin hayatını öğrenerek O’nu daha iyi tanımaları ancak küçük yaşlarda alınan eğitimle gerçekleşecektir.
Öğrencilerimiz tarafından seçmeli olarak alınan bu dersler, onların İslami konularda daha etkin bir bilgi birikimine sahip olmalarına, dini sadece akademik ve teorik bir ders olarak değil, bizzat hayatın içinde yaşanması gereken bir değer olarak anlamalarına katkı sağlayacaktır” dedi.
Kara, Dinimize ait bazı pratik uygulamalar için gerekli olan bilgi ve becerileri küçük yaşlarda çocuklara kazandırılması gerektiğini belirterek, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı güvenli bir şekilde geleceğe taşımak için sahip olmaları gereken medeniyet tasavvurunu inşa etmemiz gerekiyor. Bugün okul sıralarında kendilerine sunulan bilgileri tertemiz bir zihin ile özümseyen genç dimağlar sayesinde hayalini kurduğumuz medeniyet tasavvuruna ulaşacağız. Tercihini hangi meslekten yana yaparsa yapsın her bir gencimizin manevi dinamiklere sahip olması gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Önder’den Velilere Seçmeli Ders Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Şubat 2016 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Önder’den Velilere Seçmeli Ders Uyarısı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Kasım 2019, Pazar
 • İmsak
  06:17
 • Güneş
  07:40
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı