İZMİR HABERLERİ

Öncü kadınlar

DHA
06.04.2016 - 15:29Son Güncelleme :

Öncü kadınlar

DHA

Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı'nın ortaklaşa düzenlediği 'Öncü Kadınlar, Kadın Liderler' adlı belgesel gösterimi ve panel Edebiyat Fakültesi'nde gerçekleştirildi.

Panele; Hürriyet Ege Yazarı ve Televizyon Sunucusu Ayçe Dikmen, Yapımcı ve Yönetmen Gülşah Çeliker, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abbas Türnüklü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Pınar Süral Özer, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Yaşar Tınar, Sosyal Bilimler Enstitüsü Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Berna Taner, İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Başkanı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Afet Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömür N. Timurcanday Özmen ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Berna Taner, kadınlarla ilgili tarihin engebeli yollarla dolu bir başarı öyküsü olduğunu ve kadının yeteneği, cesareti ve enerjisiyle değer yaratmanın hem parçası hem de öncüsü olmayı başardığını belirtti. Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Yaşar Tınar, gün geçtikçe kadın akademisyenlerin sayısının arttığına işaret etti ve lise mezunu ev hanımlarına değindiği konuşmasında, bu kadınların da ülkemizin kalkınmasında daha çok yer almaları gerektiğini vurguladı.

Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abbas Türnüklü ise kadın ve erkeğin birbirini tamamladığını, kadının olmadığı yerde erkeğin yarım kaldığını söyledi.

Etkinliğin ilk oturumunda Ayçe Dikmen'in “Ege'in Öncü Kadınları" adlı belgesel gösterimi yapıldı. Türkiye'de ilkleri başararak tarihe adını yazdıran 'Ege'nin Öncü Kadınları' anlatan belgesel, katılımcılar tarafından beğeni ile izlendi. Etkinliğin İkinci oturumunda ise Sosyal Bilimler Enstitüsü Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı Başkan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Emir Özeren'in moderatörlüğünde “Öncü Kadınlar, Kadın Liderler" konulu panel gerçekleştirildi. Panelde konuşan Ayçe Dikmen, Gülşah Çeliker ve Prof. Dr. Ömür N. Timurcanday Özmen kadının dünü, bugünü ve yarınını tartıştı. Panel sonunda panelistlere Prof. Dr. Abbas Türnüklü katılımları için teşekkür etti ve plaket verdi.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Öncü kadınlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Nisan 2016 tarihinde saat 15 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öncü kadınlar haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:07
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı