ANKARA HABERLERİ

Öncelikli gündem maddesi alt komitelerin kurulması

Hürriyet Haber
17.06.2011 - 00:00 |Son Güncelleme :

TOBB Sıvılaştırılmış Likit Petrol Gazı (LPG) Meclisi başkan ve başkan yardımcılarını belirledi. Meclis Başkanlığı’na seçilen Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, “Meclisin, yeni dönemdeki birinci gündem maddesi, alt komitelerin oluşturulması” dedi.

Hürriyet Haber

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği Sıvılaştırılmış Likit Petrol Gazı (LPG) Meclisi, Meclis Başkanlığı’na Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu’nu, Başkan Yardımcılıklarına Erciyesgaz Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Rasim Kahyaoğlu’nu, Shell Gaz Genel Müdürü Semih Genç’i ve Milangaz Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Cömert’i seçti.

TOBB’un Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya EPDK, PİGM, Ölçü ve Standartlar Genel Müdürlüğü temsilcileri ve Meclis üyeleri katıldı. Meclisin, 15 gün içerisinde Mevzuat, Teknik, Otogaz ve Tüplü olmak üzere 4 alt komite oluşturması bekleniyor.

Sektörün sorunları tek sesle gündemde

Meclisin, yeni dönemdeki birinci gündem maddesinin alt komitelerin oluşturulması olduğunu belirten Yağız Eyüboğlu, şunları söyledi:

“Sektörümüzün, geçmişten gelen ve hepimizin mutabık olduğu bir takım sorunları vardı. Bunları değişik platformlarda gündeme getiriyorduk. Şimdi bu sektörün sorunlarını dernekler olarak ayrı ayrı değil, ortak bir paydada, LPG Sektör Meclisi olarak tek ses ile gündeme getireceğiz. TOBB LPG Meclisi Kamu Otoritesi ve sektörün bütün paydaşlarıyla beraber çalışarak sorumlu ve sürdürülebilir iş örneklerini çoğaltacak, sektörü büyütmek için gereken bütün çabayı gösterecek.

Türkiye, başta sanayi olmak üzere her alanda büyüyen ve sürekli yatırımlar yapılan bir ülke. Böylesine bir ortamda en büyük ihtiyaç temiz, çevreci ve sağlıklı enerji kaynakları.

Geleceğin temiz dünyası için

Türkiye LPG piyasası hem nicelik büyüklüğü, hem de sunulan ürün ve hizmetlerinin niteliği ile Avrupa ve dünyanın önemli pazarlarından biri. LPG, ulusal enerji politikamızın vazgeçilmez bir parçası. Evlerimizde, sanayide ve otomobil yakıtı olarak kullanılan LPG, her alanda verimliliği ve çevreciliği ile daha fazla tercih edilen, geleceğin temiz dünyasına katkıda bulunan bir enerji kaynağı.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Öncelikli gündem maddesi alt komitelerin kurulması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:33
 • Güneş
  06:57
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:11
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı