İZMİR HABERLERİ

Öncelik Halkın Huzuru

IHA
04.08.2015 - 11:52Son Güncelleme :

KONAK BELEDİYE BAŞKANI SEMA PEKDAŞ, ZABITA TEŞKİLATININ 189. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BELEDİYEDE GÖREVLİ ZABITA PERSONELİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Zabıta Teşkilatı’nın 189. kuruluş yıldönümü dolayısıyla belediyede görevli zabıta personeli ile bir araya geldi. Zabıta Müdürü Teyyar Fırat ve beraberindeki zabıta memurlarını makamında ağırlayan Pekdaş, zabıtanın görev ve sorumlulukları çerçevesinde işlerini yaparken, aynı zamanda vatandaşların huzur ve güvenliğini de koruduğuna dikkat çekerek, “Sizi gören vatandaşlar ‘burada görevli birisi var, asayişten sorumlu bir zabıta var’ diyerek kendisini güvende hissediyor” dedi. Zabıta personelinin sadece çalıştığı belediyeyi değil görev yaptığı ilçeyi de temsil ettiğini belirten Başkan Pekdaş şunları söyledi: “Bizler sadece Konaklı hemşerilerimizin değil, bu kente gelen tüm yurttaşlarımızın esenliği için çalışmak zorundayız. Dolayısıyla işimiz zor, işimiz ağır. Burada sadece başkanı temsil etmiyorsunuz aynı zamanda Konak Belediyesi’ni, Konak’ta yaşayan tüm hemşerilerimizi temsil ediyorsunuz. Çünkü bizler burada yaşayan halkın görevlileriyiz. Sorumluluğumuz onlara, onlara hesap veriyoruz. Ben bu düşüncelerle çok özenli hareket edeceğinize inanıyorum. Esnafımıza ve vatandaşımıza hoşgörülü, nezaket kuralları içerisinde davranacağınızı biliyorum.”
Zabıta Müdürü Teyyar Fırat da kamu görevi yapan zabıta teşkilatının asli görevinin halkın huzurunu korumak ve olumsuzluklara karış kararlı mücadele etmek olduğunu söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Öncelik Halkın Huzuru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öncelik Halkın Huzuru haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:07
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı