« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önceliğim Beşiktaş

A Milli Takım ve Beşiktaş’ın genç savunma oyuncusu İbrahim Kaş, sezon sonunda önceliğinin Beşiktaş olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan İbrahim, üst adalesindeki sorun nedeniyle tedavi gördüğünü, ancak 1 hafta sonra antrenmanlara başlayacağını belirterek, “Savunmaya nazar değdi, çok sakatlık oldu. Ama alternatif var, dolayısıyla sorun yaşanmaz. Beşiktaş, her şeye rağmen şampiyonluğun en güçlü adayıdır. Sağ bekte oynamaktan şikayetçi değilim. Getafa beni istiyor, ama sezon sonunda önceliğim Beşiktaş” şeklinde konuştu.

İşte İbrahim Kaş’ın açıklamaları:

İSPANYA’DA ÖZGÜVENİM ARTTI

İspanya’da geçirdiğim 1 yıllık süreç, özgüvenimi kazanmamı sağladı. Beşiktaş’a sezon başında kiralık olarak geldiğimde kamp çalışması yapamamıştım. Bunun sıkıntısı çektim, ama sonra toparladım.

SAĞ BEKTE OYNAMAKTAN ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM

Hocam sağ bekte görev verdi. Elimden geleni yaptım. Bu mevkide başarılı olduğumu düşünüyorum. Ben genellikle savunmanın ortasında, stoperde görev alıyorum. Ama sağ bekte oynamak da bana çok şey kazandırdı.  Bir futbolcu açısından iki üç mevkide birden oynamak her zaman daha avantajlıdır. Sağ bekte oynamaktan şikayetçi değilim.

ŞAMPİYONLUĞUN EN GÜÇLÜ ADAYLARINDAN BİRİ BİZİZ

Şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri biziz. Arkadaşlık ortamı ve takım ruhu açısından avantajlıyız. Sezona iyi başlayamadığımız doğru. Liderlik şansı da yakaladık, ama kısmetsizlikten dolayı kaçırdık. Ama lig bu haliyle daha zevkli.

SEZON SONUNDA ÖNCELİĞİM BEŞİKTAŞ

Sezon sonunda ne yapacağımla ilgili bir karar vermiş değilim. Bunlar sezon sonunda görüşülür. Bu görüşme sonunda hangi takım bana daha yakınsa o olur.

Fakat, benim doğup/büyüdüğüm yer Beşiktaş Kulübü’dür. Benim için çok önemlidir. Maddi ve manevi açıdan çok büyük katkıları olmuştur. Dolayısıyla önceliğim Beşiktaş olacaktır.

GETAFE’DE DİL KONUSUNDA SIKINTI YAŞADIM

Getafe’de dil konusunda çok zorluklar yaşadım. Türkiye’ye gelen yabancıların yanında tercümanları oluyor. Ama yurtdışında tercüman olmuyor, bu senin işin diyorlar, öğrenmek zorundasın diyorlar. Bu konuda çok zorluklar yaşadım. Dolayısıyla bu durum futboluma yansıdı. Teknik direktör, sizinle saha içerisinde bir şey paylaşamayınca forma şansı da tanımıyor. Ama ben bunu 4-5 ay sonra aştım. 13-14 maç forma şansı buldum.

GETAFE GELECEK SEZON BENİ İSTİYOR

Bonservisim Getafe’de… Beşiktaş’a kiralık olarak geldim. Getafe Genel Menajeri beni arıyor. Beni istediklerini söylüyorlar. “Bir dahaki sezona seni kulüpte görmek istiyoruz” diyorlar. Ben de “bunu gelecek sezon görüşürüz” cevabı verdim.

SAVUNMAYA NAZAR DEĞDİ

Bizim savunmamıza nazar değdi; çünkü herkes çok konuştu. Çok az gol yiyor, iyi mücadele ediyor yorumları yapıldı. Ferari sakatlandı. Kafası şişmiş, görünce şok oldum. Rüştü abi ve Hakan sakatlandı, ama Korcan’a güveniyorum. Aslında bütün bu sakatlıklar etkilemez, çünkü bizim takımda kim oynarsa oynasın başarılı olur. Bu konuda sıkıntı yaşanmaz.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler