« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önce Trabzon, sonra Galatasaray

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Trabzonspor ilk yarıda fevkalade oynadı. Özellikle orta sahası ve bu sahada görev yapan Abdullah, fevkalade müthiş bir mücadele örneği verdi. Sahanın her tarafında ben Abdullah'ı gördüm. Ve bu arada Galatasaray golü buldu. Bir kontratakta Trabzonspor defansının yaptığı çok büyük bir hata Okan'a şık bir gol atma şansı verdi. Daha sonra Hami'nin frikik golü geldi. Ancak burada Galatasaray defansının yaptığı yanlış baraj Hami'ye her zamanki frikik gollerinden birini atmasına fırsat verdi. Kaleci Mehmet'e top barajı geçtikten sonra bulunmaz. Ama bir hatası varsa barajı kuran arkadaşlarını ikaz etmemesidir. Galatasaray defansında Popescu oynuyor, Bülent oynuyor ve Fatih oynuyor. Baraja K.Hakan da girdi, diğer Galatasaraylılar da. Barajın sağ tarafından topun geçmesi mümkün olmamalıydı ama oldu.

Gelelim Hagi'ye. Fevkalade oynadı, bu doğru. Attığı şutlar, verdiği paslar, mücadelesi, rakip kaleye direkt gitmesi gerçekten görülmeye değerdi. Ama bu golde kaleci Mehmet'e gelip çıkışması hiç doğru değil. Hagi gelseydi, barajı düzgün kurduysaydı. Madem ki kaleciye güveni yok, bunu yapmalıydı.

Yazımın başında da söylediğim gibi Abdullah'ın oyundan düşmesiyle ikinci yarıda Trabzonspor'un orta sahası da yok oldu. Ve Galatasaray özellikle B.Hakan'la Trabzonspor defansının üstüne gelmeye başladı. Net olmamakla beraber karambolden gol pozisyonları da yakaladı. K.Hakan'ı da burada ikaz etmek isterim. Hakem Oğuz Sarvan biraz acımasız olsaydı K.Hakan'ı sahada tutmazdı. Her harekette, her düdükte K.HakanOğuz Sarvan'ın yanında gördüm. Hem de eliyle koluyla birşeyler yaparken. K.Hakan hakemle oynayacağına, yan ortalarını auta atacağına, B.Hakan'ın, Arif'in kafasına atsaydı, o zaman onu alkışlardım.

Galatasaray defansında bu kez Popescu fevkalade oynadı. İşin doğrusu şu, kıran kırana bir maç oldu. Galatasaray da, Trabzonspor da, sahadaki tüm oyuncularda var güçleri ile mücadele ettiler. Ancak az daha unutuyordum. Son 5 dakikada Trabzonspor çok pas hatası yaptı. Ama bu maçın adil sonucu doğrusu beraberlikti. Tanrı'da hiçbir takımın galibiyetine müsade etmedi. Hakem Oğuz Sarvan'a belki pekçok kişi itiraz edecek çaldığı düdüklerden dolayı. Bana göre süper bir maç yönetti. Böylesine yüksek tansiyonda bir maçı yönetmek her bana yiğidin harcı değil.İlişkili Haberler