ANKARA HABERLERİ

Önce susuz şimdi yolsuz bırakıyor

Hürriyet Haber
23.07.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Akay Kavşağı’nın 1 Ağustos’tan itibaren kapatılacağının duyurulmasının ardından tartışmalar kesilmiyor. Kavşağın kapatılmasından Başkan Gökçek’i sorumlu tutan CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, "Önceki Ağustos Ankara’yı susuz bırakan Gökçek bu kez de Ankara’yı yolsuz bırakmaya çalışıyor" dedi.

Hürriyet Haber

AKAY Kavşağı’nın 1 Ağustos’tan itibaren kapatılacağının duyurulmasının ardından tartışmalar kesilmiyor. Kavşağın kapatılmasından Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i sorumlu tutan CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, "Önceki Ağustos Ankara’yı susuz bırakan Gökçek bu kez de Ankara’yı yolsuz bırakmaya çalışıyor. Önümüzdeki Ağustos ne yapacak merak ediyoruz" dedi.

Mahkeme kararının kavşağın kapatılmasını öngörmediğinin defalarca dile getirildiğini hatırlatan Baytok şunları söyledi:

2007 Ağustos’ta Ankara’yı susuz bırakan Gökçek şimdi de Akay Kavşağı’nı kapatarak yolsuz bırakmaya çalışıyor. Gökçek’in Ağustos planları dışında kışları da Ankaralılara yaptıkları ortada. Kalitesiz bedava kömürlerle Ankara’nın havasını mahvediyor. Yani yolsuz, susuz ve havasız bir Ankara ile bizleri baş başa bırakıyor.

Hepimizin yaya olduğunu unutuyor

Gökçek’in plansız yol uygulamaları Ankara’nın iki yakasını bir araya getirememesine yol açıyor. Çünkü Gökçek hepimizin yaya olduğu kabullenmek istemiyor. Toplum taşım araçlarından ya da otomobillerden indikten sonra hepimiz yayayız ve bu kentte yürümek hakkımız. Ama battı çıktı kavşaklarla bu kent yürünemez bir hal aldı.

Bir şişeye 10 tane boğum koyarsanız o şişeden sağlıklı su alabilir misiniz? O şişe olur mu? 10 boğumlu şişe görünümlü bir heykel olur. Gökçek’in çok boğumlu yol uygulamaları bir anda 5-6 şerit yolları tek şeride indiriyor, Ankara trafiğini içinden çıkılmaz hale getiriyor.

Cumhurbaşkanına çağrı

Bugünse Akay Kavşağı’nın kapatılacağını söylüyor. Mahkeme kararını detaylı inceledim ve böyle bir kararın olmadığını gördüm. Bugün Gökçek, ’Mahkeme kararını uyguluyorum’ diyor. Kavşakla, ilgili 15 yıldır mahkeme karar veriyor. Onları neden uyulamıyorsun? Bu konuya Cumhurbaşkanı ve Başbakan da müdahil olmalıdır. Ankara’nın göbeğinde bir kavşağın bir kişinin kararıyla kapanması bu kadar kolay mıdır? Keyfi şekilde bir ülkenin Başkenti’nin belediye başkanı kentin ortasındaki kavşağı kapatabilir mi?"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Önce susuz şimdi yolsuz bırakıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.



ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı