Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Önce sandıkta, sonra mahkemede hesap soracağız'

  ANKA
  12.07.2007 - 14:10 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Türkiye’nin AKP Hükümeti döneminde çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya bırakıldığını ileri sürdü. 22 Temmuz seçimlerinin önemine işaret eden Sezer, vatandaşların, “karanlıktan değil, aydınlıktan yana” oy vereceğini umduğunu söyledi.

  Zeki Sezer, Hakkari’den Van’a geçti ve burada DSP Van İl Başkanlığını ziyaret etti. Sezer, partililerle bir süre sohbet etti. Sezer, daha sonra Dabbaoğlu Parkı’nda CHP’nin Van milletvekili adaylarıyla birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

  Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Sezer, Van’ın bir bakan da çıkartmış olmasına rağmen yaşanmaz hale getirildiğini ileri sürdü. Sezer, “Türkiye’yi bu millet için yaşanmaz hale getirenlerden, bu millet önce sandıkta, sonrada yolsuzlukların hesabını mahkemelerde soracaktır” diye konuştu.

  PARKA ALINMAK İSTENMEDİ

  Sezer, basın toplantısı için geldiği Dabbaoğlu Parkı’nda belediye yetkililerinin “çimleri yeni ektik, içerden gitmeyin” uyarısına tepki gösterdi. Sezer, tepkisini, “Bunlar, yolsuzlukla, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceklerini söylemelerine rağmen bizim parka girmemizi engellemeye çalışıyorlar. Bunlar Türkiye’yi ezdi. Biz çimleri ezmeden geçeriz” sözleriyle dile getirdi.

  Türkiye’yi adım adım dolaştığını anlatan Sezer, hiçbir yerde “cebi dolan” vatandaşa rastlamadığını ifade etti. Sezer, şöyle konuştu:

  “Kardeşlerin, biraderlerin oğulların cebi para doldu. Bakanların, başbakanların oğullarının cebi para doldu bu ülkede. Damatların cebi doluyor bu ülkede. Başbakanın oğlu parasızlıktan hayırsever işadamının bursuyla ABD’de okuyor, ama o başbakanın oğlu bir gecede 3 milyon dolara gemi alıyor. Herhalde sayın Başbakan cebiniz para dolacak derken, biraderleri, kardeşleri kastediyordu. İşte önce siz bunun hesabını sandıkta soracaksınız, biz de mahkemelerde, yüce divanda soracağız hesabını bunların.”

  SON UMUT SOL UMUT

  Sezer, Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunların çözümünün sol iktidardan geçtiğinin altını çizerken, vatandaşlara şöyle seslendi:

  “Bu gidişe bir dur demek zamanı geldi geçiyor. Ben size güveniyorum. Bugün ülkeyi yönetenlere ama vatandaşların üzerinden silindir gibi geçenlere bu millet hakketiğinin üzerinde milletvekili verdi. Bu gidişe siz son vereceksiniz. Bu milletin hakkını, bu haramzadelere yedirtmeyiz. 22 Temmuz bir fırsat, güzel günler göreceğiz, güneşli günler göreceğiz. Bu millet karanlığa değil, aydınlığa gitmek istiyor.”

  YÜREĞİMİZİ İKEY BÖLDÜRTMEYİZ

  DSP Lideri Sezer, Türk halkının “Kürt-Türk” diyerek ikiye bölünmeye çalışıldığını belirterek, esas sorunun ekonomik ve sosyal gelişmişlik düzeyi olduğuna dikkat çekti. Sezer, “Birliğimizi temelinden sarsıyorlar. Bu ülkede yüzlerce yıldır hepimiz kardeşçesine hiçbir ayrım olmadan yaşadık. Neye inanırsak inanalım, hangi kökenden olursak olalım. Kardeşçe yaşadık” dedi.

  Sömürünün her türlüsünün kötü özellikle, inanç sömürüsünün daha da kötü olduğunun altını çizen Sezer, “Kürt, Türk diye bizi bölmeye çalışıyorlar. 72 millet birdir diyen Yunus Emre’nin dediği gibi hepimiz biriz. Bu ülkeyi, Kürt ? Türk diye bölmeye çalışanlar bizim yüreğimizi bölmeye çalışıyor demektir. Biz yüreğimizi ikiye böldürtmeyiz” diye konuştu.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı