Gündem Haberleri

  Önce onlar bana küfretti

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kadir İnanır, taciz suçlamalarına Hürriyet’te cevap verdi

  Kadir İnanır'la rol arkadaşı Buket Saygı ve sevgilisi Çelik arasında başgösteren gerginlik tırmanıyor. Kadir İnanır, Çelik'in suçlamaları ve konuyla ilgili olarak Hürriyet'e açıklamalarda bulundu.

  Çelik ve Buket Saygı'ya cep telefonundaki mesajlar Hürriyet Gazetesi'nde ve TV kanallarında yayımlanıca Kadir İnanır'ı arayıp ‘‘Kadir Bey, bu mesajlar pek sevgi içerikli değil, ne diyorsunuz’’ diye sorduk. Ses tonundan bir hayli üzgün ve gergin olduğu belli olan sanatçı, sinirli bir ifade ile yanıt verdi:

  DURDUK YERDE ÇEKMEM

  Durduk yerde böyle sert mesaj çekilir mi? Bunun bir öncesinin olması gerekir, değil mi? Bana küfür ve tehdit mesajları çekilince, biz de elbette yanıt verecektik. Durduk yerde niye böyle mesaj çekeyim ki!..

  YARDIMCIM CEVAP VERDİ Ayrıca sürekli çekimdeyim. O esnada bana gelen küfürlü mesajlara, yardımcım Burhan da yanıt vermiş. Adam beni otelin lobisinde düelloya davet ediyor. O esnada ben Aydın'daydım. Bunlar tehdit değil nedir?..

  MESAJLARI SAKLAMADIM Kadir İnanır'a çekildiğini söylediği bu tehdit mesajlarını ve daha önceden Buket Saygı'nın çektiği mesajlar ve kayıtlarını soruyoruz: ‘‘Bunları kayda değer bulmadığım için saklamadım. Ama Telekom'dan hepsi tek tek çıkarılabilir.’’

  NAMUSLARINI KORUDUM

  Aslında ben onların namusunu korudum. Buket Saygı, burada Hüseyin İlker ile bir şeyler yaşamış, bana anlattılar. Hemen el koyup engelledik. Bunlara sette müsade edilmez. Kız kovulacağın anladı, böyle bir tezgaha gittiler.

  30 YILLIK KARİYERİM

  Ben şimdiye kadar hangi kıza asılmışım. İşte hepsi burada. Bir tanesi çıkıp olumsuz bir şey söylüyor mu? Bizim 30 yıllık bir kariyerimiz, saygınlığımız var. Onların yaptığı ayıptır. Muhatap bile almak istemiyorum onları.

  Şok iddia

  Buket, Çelik yüzünden hastaneye kaldırıldı

  Dizide Kadir İnanır'ın kızını oynayan ve Buket Saygı'nın oda arkadaşı olan manken Özgül Kavruk, şok açıklamada bulundu. Çelik'in‘‘ Buket gördüğü tacizler sonucu hastanelik oldu’’ açılmasının doğru olmadığını söyleyen Özlem Kavruk, şunları söyledi:

  ‘‘Buket ile ben oda arkadaşıyız. O gün, Kadir bey yüzünden hastaneye kaldırılmadı. Telefonda Çelik ile kavga ettiler. Ben uyumak üzereydim. Bir süre sonra Çelik telefona beni isteyip ‘Buket'in sesi gelmiyor bir bak' dedi. Buket telefonun başında ağlıyordu. Hemen yüzüne su serptim, hemşire çağırdım. Hasteneye götürdük. Sakinleştirici iğne vurdular. sonra döndük. sanırım Çelik telefonda Buket'e ağır hakaretler etmiş.’’

  Kadir, bize sevgi mesajları geçti

  Kadir İnanır’ın ‘‘Ben dizinin sağlam çekilmesi için herkes sevgi mesajları çekiyorum’’ demesi üzerine, sanatçının rol arkadaşı manken Ayşe Hatun Önal, Kadir İnanır'ın kendisine de sık sık mesaj çektiğini söyleyerek, son mesajı gösterdi:

  ‘‘Güzel Ayşe, sana çok güveniyorum. Seni çok seviyorum. Seninle çok güzel işler yapacağız. Amerika'ya gitme, bizi bırakma.’’

  Dizide Kadir İnanır'ın kızını oynayan Özgül Kavruk da, bir ağlama sahnesi sonrasında sanatçının kendisine gönderdiği mesajı gösterdi:

  ‘‘Sahneyi çok iyi oynadın. Sana çok güveniyorum. Çok iyi olacaksın.’’

  Özgül Kavruk, Buket Saygı'nın ‘‘Sette bir şeyler oluyor, kimse sesini çıkartmıyor’’ iddalarına da ‘‘Yanlış ve çirkin. Kadir Bey, hiç birimeze yan gözle bakmadı. Buket kendisine baksın‘‘ diye cevapladı.

  ÇELİK DAVA AÇIYOR

  Kadir İnanır ve Buket Saygı, Kuşadası’nda ‘Derman Bey’ filminin çekimlerinin ilk günlerinde samimi bir dostluk sergiliyorlardı. Çelik, bugün Sarıyer Adliyesi’nde Kadir İnanır aleyhine dava açıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı