Önce Libya’ya sonra Nijerya’ya şube açacak

Hürriyet Haber
03 Ekim 2011 - 11:15Son Güncelleme : 03 Ekim 2011 - 11:32

Yurtiçi ve yurtdışındaki mağaza yatırımlarıyla büyümeyi hedefleyen Cardin Concept Mobilya, önce Libya’da sonra Nijerya’da şube açacak.

2007 yılında mobilya sektörüne giren Cardin Mobilya Türkiye genelindeki 65. şubesini Bursa’da açtı.

Cardin Mobilya’nın Bursa mağazası açılını Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç yaptı. Açılışta bir konuşma yapan Arınç, “Yeni mağaza yeni istihdam demektir. Üretimde artış, alışveriş demektir. Para sirkülasyonu demektir. Türkiye’de ekonomi çok daha iyi noktalara ulaşıyor. Mobilyacılar artık zerafeti dikkati almaya başladı. Böyle güzel isimlerle inşallah daha iyi işler yapacaksınız" dedi.

CARDİN’İN HEDEFİ 2 YILDA 100 MAĞAZAYA ULAŞMAK

Bursa’daki mağazanın açılışında konuşan Cardin Concept Mobilya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Murat Teker, dünya ekonomisinde yaşanan krizlere rağmen hızla büyümelerini sürdürdüklerini söyledi. Eskişehir’de kurdukları 20 milyon dolarlık fabrikada üretim yaptıklarını kaydeden Teker, “Kriz döneminde herkes yatırımlarını keserken biz yeni fabrika kurduk. Bursa’daki mağazamızla birlikte Türkiye genelinde şube sayımızı 65’e çıkardık. Hedefimiz 2 yıl içinde şube sayımızı 100’e çıkarmak” dedi.

ÖNCE LİBYA SONRA NİJERYA

Libya Tripoli’de bulunan mağazalarını yaşanan iç savaş sonrası büyük hasar gördüğünü kaydeden Teker, “Libya’da satışlarımız çok iyi gidiyordu. Ancak iç savaşta mağazamız büyük hasar gördü. Şimdi mağazamız yenileniyor. En kısa zamanda yeniden faaliyete geçecek. Libya halkı mobilyaya büyük ilgi gösteriyor. Markamızın Türk olduğunu öğrenince de büyük rağbet ediyorlar” dedi.

Afrika pazarına büyük önem verdiklerini vurgulayan Murat Teker, “Afrika bizim için önemli fırsat. Avrupa pazarında yaşanan tıkanıklıktan sonra Afrika pazarı bizim için çok önemli bir açılım. Hükümetimizde Afrika pazarına büyük önem veriyor. Biz de ekim ayında Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ile birlikte Nijerya’ya gidiyoruz.  Nijerya’da ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulacağız. Orada da Cardin’in şubesini açmak istiyoruz” diye konuştu.

HOLLANDA’DAKİ İLK MAĞAZA DA İKİ AY İÇİNDE HİZMETE GİRECEK

Mudanya Yolu üzerinde açacakları showroomun, Bursa’da açmayı planladıklarının ilki olduğuna değine Murat Teker; “2012 yılında, Bursa-İzmir ve Bursa-Yalova yolları üzerine de aynı şekilde mağazalar açmayı hedefliyoruz. Ayrıca yurtdışındaki ve fabrikadaki yatırımlarımız da devam ediyor. İki ay içinde Rotterdam’daki (Hollanda) mağazamızın açılışını gerçekleştirmeyi umuyoruz. Bosna Hersek ve Azerbaycan’daki mağazalarımızı da büyüttük. Bunun yanında, Eskişehir OSB’deki üretim tesislerimizde, 7 milyon dolarlık bir yatırımla; lojistik, depo ve üretimle ile ilgili 12 bin metrekarelik bir alanı kapatıyoruz. Bu yatırımla birlikte toplam 100 bin metrekarelik alanın 55 bin metrekarelisini kapatmış olacağız” dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı