« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önce kongre sonra Gomez

Alman yıldız, Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağına dair kararını 15 Mayıs’taki kongreden sonra verecek. Yönetim Gomez giderse, santrfor dahil 5 oyuncu gelecek.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Gösterdiği performansla Alman Milli Takımı’na bile geri dönen Mario Gomez’in Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağı 15 Mayıs’taki kongreden sonra belli olacak. Alman golcü, 30 Nisan’da yönetime gelecek sezon takımda kalıp kalmayacağını açıklayacaktı. Ancak iki hafta daha süre isteyen Gomez, kesin kararını kongre sonrası verecek. Gomez’in kararının doğrudan kongreyle ilgisi yok. Kongre tarihinde Osmanlıspor maçı da oynanacak. Alman golcü, ligdeki şampiyonluk düğümünün de bu maçla çözülmesini bekliyor.

TRANSFERDE ÖNCELİK SAVUNMAYA
Diğer yandan, yönetimin gelecek sezona dair transfer çalışmaları da sürüyor. Şenol Güneş, en az 4 transfer istedi. Bu transferlerin de 3’ü savunma bölgesine düşünülüyor. Sağ bek, sol bek ve stoper öncelikli olacak. Son tercih ise orta alan için kullanılacak. Gomez’in kararına göre santrfor transferi de masaya yatırılacak. Devre arası kiralık gönderilen Franco ve Milosevic ile yolların ayrılması bekleniyor. Ara transferde kiralık gelen Marcelo’nun ise bonservisinin alınması planlanıyor

15 MAYIS’TA SANDIĞA GİDİYOR
Beşiktaş’ta seçim tarihi açıklandı. Seçim 8 Mayıs Pazar, çoğunluk sağlanamazsa da 15 Mayıs Pazar yapılacak. Mali ve İdari Genel Kurul da seçimden bir gün önce yapılacak. BJK Akatlar Spor Kompleksi’ndeki kongrenin 15 Mayıs’ta yapılması bekleniyor. Bugüne kadar Fikret Orman ve Rüzgar Sağnak aday olacaklarını açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler