Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önce "fair-play"

Avrupa Voleybol Konfederasyonunun kurulunda fair play mesajı verildi.

A.A
SON GÜNCELLEME

CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) genel kurulunda, “fair-play" mesajı ön plana çıktı. Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Scandic Hotel'de düzenlenen 34. genel kurul, CEV Başkanı Andre Meyer, FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) Başkanı Dr. Ary S. Graça Filho ile Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil'in de bulunduğu 53 ulusal federasyonun temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımı ile başladı.

Genel kurulun açılışında konuşan CEV Başkanı Meyer, Avrupa ve plaj voleyboluna ilişkin çalışmalarına FIVB Başkanı Graça'nın desteğiyle devam ettiklerini söyledi. CEV tarafından başlatılan yeni bir faaliyet niteliğindeki "Fair Play-Volleyball Way" kampanyasının öneminin vurgulayan Meyer, "Bu sadece basit bir slogan değil. Bu, bizim sporumuzun özüdür" şeklinde konuştu.

Meyer, Avrupa'da voleybolun gelişimi için sporcuların centilmen ve dürüstçe mücadele etmesi, ayrıca konfederasyon olarak güçlerini bu yönde birleştirmeleri gerektiğini vurguladı. Genel kurul, yarın da devam edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz