Ege Haberleri

EGE

  Önce eğitim sonra iş

  Hürriyet Haber
  18.08.2014 - 01:00 | Son Güncelleme: 16.08.2014 - 14:17

  Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi, (BAYOSB) İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) desteğiyle hayata geçirdiği Mesleki Eğitim Merkezi projesinde 30 kursiyer eğitime devam ediyor.

  Temmuz ayı başında başlayan teorik eğitimlerin ardından kursiyerler Eylül ayından itibaren sanayi tesislerinde staj yapmaya başlarken, 4 ayın sonunda meslek ve iş şahibi olacaklar. Bağyurdu OSB'de Mesleki Eğitim Merkezi için kurulan tesiste son aşamaya gelirken, kursiyerlerin ulaşım ve yemek masrafları da karşılanıyor. Sanayicinin en büyük sorunu olan nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak için mesleki eğitim projesini hayata geçirdiklerini belirten BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, proje kapsamında 30 kursiyerin 7 Temmuz'da başlayan eğitimlerine devam ettiğini söyledi.

  Kursiyerlerin daha rahat koşullarda eğitim alması için inşaa edilen yeni tesisin de son aşamaya geldiğini kısa sürede hizmete gireceğini ifade eden Telseren, "İşsiz gençlerimiz 4 ay süren bir eğitim ardından meslek sahibi olacaklar. Daha sonra biz bu gençleri fabrikalarda işe yerleştireceğiz. Proje kapsamında Kursiyerlerin yol ve yemek bedelleri karşılanıyor. Kursiyerler CNC operatörü, CNC programcısı, metal saç işlemeci, işletme elektrik bakımcısı, hidrolik-pnömatikçi olarak sertifikalarını alacaklar. Eğitimler çok iyi gidiyor. Projemizin çok başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı