« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önce durdur sonra vur

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Farklı yenmeliyiz

Beşiktaş Teknik Direktörü Toshack, Şampiyonlar Ligi'nde yarın Göteborg ile yapacakları maçta galibiyet planını kurdu. İsveç ekibinin özelliklerini futbolcularına anlatan Toshack, ‘‘Göteborg koşan bir ekip. Onları da PSG gibi farkı yenmeliyiz. Bunun için önce durdurup, sonra vuracağız’’ dedi.

Adam markajı

Göteborg maçında sahaya süreceği ilk 11'e dün taktik çalışma yaptıran Galli çalıştırıcı, ‘‘Petterson, Magnusson, Andersson gibi tehlikeli oyuncular kontrataklar ile tehlike yaratıyorlar. Bu oyuncuları durdurmak için adam adama markaj yapacağız’’ yorumunu yaptı.

Defanslarının zaafı

Toshack ayrıca orta alanda yer alan Lucic'in de süratli bir oyuncu olduğunu ifade ederek ‘‘Sıkı pres yapıp, kısa paslar ile gole gideceksiniz. B.Münih ile başabaş mücadele ettiler ama defansları ofsayt taktiği uyguladığı için açık veriyor’’ uyarısı yaptı.

4 fark bekliyorum

Mehmet ve Amokachi'nin orta alandan kontratak başlatacaklarını vurgulayan Toshack tüm oyunculardan 90 dakika koşmalarını ve birbirleri ile yardımlaşmalarını isteyerek şunları söyledi: ‘‘Göteborg, PSG kadar korkulacak ekip değil. En az 4 farklı galiyet bekliyorum.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz