« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önce çoklukta şimdi yoklukta

Pereira’nin eli savunmada sıkışık ama hücum yönünden çok zengin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1. ALTERNATİF

PEREİRA idmanlarda ilk olarak bu kadroyu çift kale ve taktik çalışmalarında denedi. Hakan Çinemre ile Kadlec ikilisi savunma göbeğindeydi. Ama sonra vazgeçti.

2. ALTERNATİF

PORTEKİZLİ hoca ardından yeni transfer Markovic’e bu kez forma verdi. Kurgu böyle olunca hemen değişti. Diego bu 11’de yer almadı. Savunma da değişmedi.

3. ALTERNATİF

BU kez Volkan Şen 11’e adım attı. Pereira’nın kafası yine karıştı. Savunma göbeğindeki ikili aynıydı. Ancak, bu kez sağ taraftaki kadro denendi. Son karar bu olacak gibi.

KAFASI FENA KARIŞIK

Portekizli hoca Mehmet Topal’ı nerede oynatacağına karar veremedi. Genç Hakan’ın stoperde forma giyme şansı var. Ozan Tufan, Volkan Şen ve yeni transfer Markovic de Pereira’yı kararsızlığa iten üçlü.

F.BAHÇE Teknik Direktörü Vitor Pereira’nın kafası hem savunmadaki yokluklar hem de orta alan ve hücumdaki bolluk nedeniyle karışık...
Oyuncuların birbirine alışması ve bir an önce forma girmesi için sabit 11 oluşturmak isteyen Portekizli hoca hem savunmadaki sakatlıklar hem de orta alan ve hücum bölgesindeki oyuncuların milli maçlardaki iyi performansları nedeniyle Kasımpaşa maçı öncesi kararsız kaldı.
Önceki gün yapılan idmanda sürekli farklı 11’ler deneyen Pereira henüz net bir fikir oluşturmadı. Mehmet Topal’ı savunmada denerken bir anda karar değiştirip milli yıldızı orta alana, Hakan’ı ise stopere çekti.

LAZAR MARKOVİC BİLMECESİ

VOLKAN Şen’in performansını da iyi bulan Pereira, Diego’nun savunmada zafiyet yaşatması ihtimaline karşın bu oyuncuyu banko oynatmayı düşünüyor.
YENİ transfer Sırp Markovic’in de etkili bir performans ile antrenmanlarda yer alması Pereira’nın kafasını iyice karıştırdı. 4-4-2 sistemi ile oynamak isteyen hoca Markovic’i sağ kanatta ve forvet arkasında deniyor. Pereira’yı zorlayan bir diğer isim ise Ozan Tufan. Bu oyuncunun durumu da belirsiz.
Tüm bu denemeleri antrenmanda yapan Pereira en az 4 farklı ilk 11 üzerinde duruyor. Son karar ise maç gününe bırakıldı.

GÜNÜN SORUSU: PEREİRA OLSANIZ NE YAPARDINIZ?

Savunmada ilk ismim Kadlec

Rüştü REÇBER

KADLEC tecrübeli ilk 11’de olmalı. Topal savunmaya çekilecekse onun yokluğunu Ozan ile doldurursunuz. Ozan orta sahada ne olursa olsun oynar. Dikine giden, temposu yüksek bir isim.
Fiziğiyle hava toplarında da iyi. Markoviç fizik durumuna göre şans bulabilir. Diego çok tartışılıyor ancak o da benim için bankosu bu takımın. Ancak onun da alternatifi Volkan Şen olur.

Orta sahada Topal oynamalı

Hakan ÜNSAL

F.BAHÇE’nin kadrosu geniş. Hakan Çinemre de rahat rahat oynar. Alves-Kjaer sakat. Bir tek Kadlec kalıyor tecrübeli. Topal’ı da savunmaya denersiniz. Hakan’ın Kadlec’ten kötü olacağını düşünmüyorum.
Topal önde oynarsa stoperin işi kolaylaşır. Orta sahada ise Volkan Şen’i mutlaka oynatırım. Ozan’ı bilen biri olarak da Meireles yerine ona şans tanırım.

Çinemre ile maça başlarım

İlker YASİN

HAKAN Çinemre’ye şans verirdim. Stoperde eksikliği Topal kapatabilir. Daha önce burada oynadı. Markoviç alındı ve onu sahada görmek isterim. Diego’yu ise kesinlikle kanatta başlatmam. Ozan Tufan da mutlaka 11’de yer almalı.
Kabiliyetli bir yapısı var. Volkan Şen de devamlılığı olan oyuncu değil. Duygusallıktan etkileniyor. Profesyonellik mayası güçlü değil.


Bunları da Beğenebilirsiniz