« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önce Avrupa, sonra şampiyonluk

Orduspor’u 3 yıl içinde Avrupa Kupaları’nda oynatacaklarını belirten başkan Nedim Türkmen, “5. yılımızda da Süper Lig şampiyonu olacağız” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SPOR Toto Süper Lig’in yeni takımı Orduspor’da büyük sevinç yaşanıyor. Bank Asya 1. Lig’in play off final maçında Gaziantep Büyükşehir Belediye’yi 1-0 yenerek Süper Lig’e yükselen mor beyazlıların başkanı Nedim Türkmen, “Takımı 3 yıl içinde Avrupa’da oynatacağız, 5. yılımızda Süper Lig şampiyonu yapacağız” diyerek iddialı konuştu.

Ordu’da mor beyazlı ekibin 26 yıl sonra Süper Lig’e çıkmasının sevinci  yaşanırken, takımın kente yapacağı katkılar yönünden de beklentiler arttı. Başkan Türkmen şunları kaydetti:

Her şey güzel olacak

“Sezona ‘Süper Lig’e Yürüyüş’ sloganı ile başlamıştık. Dönem dönem inişli ve çıkışlı süreçler yaşamış olsak da Süper Lig’e çıkma umudumuzu hiçbir zaman kaybetmemiştik. Bugün gelinen süreçte sözümüzü yerine getirdiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz. Orduspor’un Süper Lig’e çıkmasıyla Ordu da adeta Süper Lig’e çıktı. Bundan sonra Ordu adına her şey daha güzel olacak. Bu şampiyonluk ve Süper Lig, tüm taraftarlarımıza armağan olsun.”

Prim 5 milyon lira

Süper Lig hazırlıklarına hiç zaman kaybetmeden başlayacaklarını da vurgulayan Türkmen, “İlk hedefimiz takımın tamamını tutmak. Sonra da gerekli takviyeler yapmak. Hocamız Metin Diyadin ile zaten 1 yıl daha sözleşme imzalamıştık. Artık Spor Toto Süper Lig’deyiz ve ona göre planlarımızı yapmamız gerekiyor” dedi.

Nedim Türkmen bunun dışında, Orduspor’un Süper Lig’e çıkmasından dolayı takıma ve teknik heyete yaklaşık 5 milyon TL prim dağıtacaklarını da sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz