"Oya Armutçu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Oya Armutçu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Oya Armutçu

Önce arya sonra halay

Bugün size hukuk yerine Ankara’da olup bitenleri affınıza sığınarak yazıyorum. Önce gazetecilerin düğünü...

Geçen Cumartesi günü sevgi arkadaşlarım Habertürk Gazetesi yüksek yargı muhabiri Sibel Hürtaş ile Radikal Gazetesi Köşe Yazarı Orhan Kemal Cengiz ile dünyaevine girdi. Kağıttan tasarrufla, doğaya da küçük bir katkıda bulunarak, davetiye bastırmayıp dostlarını SMS ve e-maille nikah ve düğünlerine davet ettiler. Sibel ve Orhan’ın bu davet şeklinin yeni bir trend olmasını umut ediyorum bu arada. Biz düğün yapıp eğleneceğiz diye kesilen ağaçların suçu ne?

Medya camiası buluştu

Sancak Mahallesi’nde Ankara Yelken Kulübü’ndeki nikahı Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Buğra Gökçe kıydı. Nikâhta, çiftin şahitliğini Habertürk Ankara Temsilci Yardımcısı Ahmet Dirican, Taraf Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Markar Esayan, eski CHP Antalya İl Başkanı Ümit Uysal ve Sakine Yorulmaz yaptı. Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya başta bütün Habertürk bürosu tam kadro oradaydı. Radikal Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Taraf Gazetesi Ankara Temsilcisi Lale Kemal’le birlikte isimlerini satır sayım dolduğu için yazamadığım sevgili gazeteci arkadaşlarım, akademisyen dostları ve aileleri Sibel ve Orhan’ı gece boyu yalnız bırakmadılar.

Önce arya sonra halay

Genç çift ilk danslarını tenor doktor Zafer Mutlu’nun aryaları ve romantik şarkıları eşliğinde yaptı. Mutlu, gecenin sonunda alkışları kıramayıp yeniden sahne aldı. Kalamış’la mini konserini noktaladı. Aryalarla başlayan düğün gece geç saatlerde halayla sona erdi. Cengiz, ailesine ömür boyu mutluluklar.

Şimdi sempozyum

Bu hafta sonu ise Ankara Eczacı Odası’nın “Bitkisel 2012 sempozyumu” var.
Türkiye’de ve dünyada bitkisel ürünlerin büyük ilgi gördüğü bir gerçek.
Eczacılık Yasası’nda yapılan değişiklikle Homeopati ve Aromaterapi ürünleri de artık eczanelerde satılacak. AEO da, bitkisel ürünlerin eczacı danışmanlığında ve eczanelerde topluma ulaştırılmasının gerekliliğinden yola çıkarak, meslektaşlarının akademik donanımlarını güçlendirmek, eczanelerindeki uygulamalarında kullanabilmeleri için pratik bilgileri aktarmak amacıyla bu sempozyumu düzenledi. Sempozyum 28-30 Eylül’de Ürgüp’te yapılacak. Sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgi ise AEO’nun internet sitesinde var.

Kanun Festivali

Son olarak 1. Uluslararası Kanun Festivali. Kanun Festivali Genel Koordinatörü TRT Ankara Radyosu Kanun Sanatçı Tahir Aydoğdu ile konuştum. Festival 1-2 Ekim’de İstanbul İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarın’da yapılacak. 3-4 Ekim’de ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarın’da gerçekleştirilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Tanıtma Fonu ve ODTÜ Mezunlar Derneği ve üniversiteler festivali destekliyor.
Bu önemli sanat olayının ayrıntıları da daha sonra...

X