« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Önce Ankara sonra Malmö

Rıza Çalımbay, son haftalarda yaşadıkları düşüşün her takımda yaşanabileceğini belirterek, "Kötü bir dönem geçiriyoruz. Sadece iyi bir galibiyete ihtiyacımız var. Önce Ankaraspor, sonra da Malmö'yü geçerek bu durumu atlatacağız" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, menajer-kaptan Tayfur Havutçu ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, son 10 gündür yoğun bir gündem oluştuğunu ifade ederek, “Son 10 gün bana çok şey öğretti. Antrenörlük hayatım için de çok şey öğretti. Bana bundan sonrası için de faydası oldu” dedi.

'SİZİN ABARTTIĞINIZ KADAR DEĞİL'

Fenerbahçe maçından sonra, gerçek olmayan haberlerin yapıldığını öne süren Çalımbay, “En çok üzüldüğüm nokta asılsız haberlerin yapılması oldu. Hiç olmayan haberler yazıldı. Bu da bizi zor durumda bıraktı. Yönetim her zaman arkamızda olduğunu söyledi ama farklı şeyler yazıldı. Önemli olan zor dönemde kenetlenmek. Sizin abarttığınız kadar olaylar yok. Artık yapacağımız ilk şey Ankaraspor maçını kazanmak. Bunu kazandıktan sonra da hedefimiz Malmö'yü geçmek” dedi.
 
'SADECE KÖTÜ BİR DÖNEM GEÇİRİYORUZ'
 
Göreve geldiğinden bu yana ligde 23 maç yaptıklarını ve bunlardan sadece 3'ünü kaybettiklerini hatırlatan Çalımbay, "Ankaraspor ve Malmö maçlarını kazanıp, kötü gidişi durdurmak istiyoruz" dedi.

'ÇOK BASİT GOL YİYORUZ'

Çalımbay, kendisini üzen esas olayın çok basit gol yemeleri olduğunu kaydederek, “Şanssız bir dönem geçiriyoruz. Rakiplerimiz karşısında baskılı oynamamıza rağmen, gol pozisyonlarına girmemize rağmen, basit goller yiyiyoruz. Buna son vermeliyiz” diye konuştu.
  
SORUYA SİNİRLENDİ
  
Bir gazetecinin, Beşiktaş'ın Malmö ile oynayacağı rövanş maçında kötü bir sonuç alması durumunda kendisinin nasıl bir tavır alacağı şeklindeki soruya sinirlenen Çalımbay, “Bana şimdi böyle soru sormayın. Bu takıma zarar veriyor. Daha ilk Malmö maçından önce bana istifa edip etmeyeceğim soruluyor. Bu gündem oluşturuyor. Mağlup olunca bir çok antrenör ismi yazılıyor. Malmö rövanş maçı henüz oynanmadı. Oynandıktan sonra bu konuda istediğinizi sorun. Ben Beşiktaş için her şeyi yaparım. Daha olaylar bitmemiş. Malmö'yü burada yenseydik de iş bitmemişti. Bırakın bu iki maçı oynayalım ondan sonra istediğinizi sorun. Ligde de hedefimiz bitmedi. Ligin başı, daha 6 maç oynandı. Kimin ne olacağı belli değil. Beşiktaş 11 puan öndeyken şampiyonluğu verdi. Her şey olabilir futbolda” diye yanıt verdi.
  
'YAZILANLAR DOĞRU DEĞİL' 
 
Bugünleri atlatmak için sadece iyi bir galibiyete ihtiyaç duyduklarını anlatan Çalımbay, takımdaki eski futbolcularla ilgili kendi ağzından yorumlar yapıldığına dikkat çeken Çalımbay, “Ben eski futbolcularımızla ilgili konuşmadım. Eski futbolcularla ilgili benim adıma yazılan şeyler doğru değil” dedi.

Menajer-kaptan Tayfur Havutçu ise, teknik direktör Rıza Çalımbay ile hiçbir sorun yaşamadıklarını belirterek, “Biz eski futbolcular olarak hocamızın en büyük destekçisiyiz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz