Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Önce 15 dakika kitap okuma, sonra ders

  Muhammet KAÇAR/RİZE / DHA
  17.10.2007 - 13:52 | Son Güncelleme:

  Rize'de ilk ve orta dereceli okullarda başlatılan uygulamayla, öğrenciler derse başlamadan önce 15 dakika kitap okuyor. Uygulamayla çocuklara kitap okuma zevkinin aşılanması amaçlanıyor.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün geçen yıl pilot seçilen bazı okullarda uyguladığı ders öncesi 15 dakika kitap okuma uygulaması, bu yıl il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda hayata geçirildi. Uygulamayla ilköğretim birinci sınıftan lise son sınıfa kadar tüm öğrenciler, ilk ders öncesi 15 dakika çeşitli kitapları okuyor, daha sonra ders başı yapılıyor.

  Vali Vekili Fuat Güler'le birlikte Tevfik İleri Anadolu Lisesi'ne giden ve uygulamayı denetleyen İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, öğrencilere kitap okuma zevkini aşılamayı amaçladıklarını belirterek, “İlköğretim birinci sınıftan lise son sınıfa kadar bu uygulama yapılıyor. Her sabah öğrencilerimiz 15 dakika kitap okuyor. Bu sayede öğrencilerimizin düşünme ve muhakeme yetenekleri gelişecektir. Bu uygulama ile öğrencilerimizde kitap okuma alışkanlığı hızla geliştiğini duyuyoruz. Bu bizi memnun ediyor” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı