"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Ona olan aşkım nefretin gölgesine düşmüş

Güzin Abla, artık dayanamaz hale geldim ve son çareyi sende aramaktayım.

Seviyorum Güzin Abla, seviyorum. Onun gülüşünü, gözlerini, sesini, nefesini, her şeyini seviyorum ama o ne beni ne de sevgimin değerini bildi. Belki de onu nasıl sevdiğimi bilemedi.

Anlatmak için karşısına dikildim ama gözleri, gülüşü yüzünden nutkum tutuldu. Onunla tam 1 gün geçirdim. O kadar güzeldi ki... Ama o sonunda beni sevmeye çalıştığını ama yapamadığını söyleyerek, özür diledi. Günlerce ağladım, o da gördü ve duydu. Bana acıyarak söylediği tek söz üzülme oldu.
Aradan bir yıl geçti bu arada onun başka sevgilisi oldu ama ayrıldılar. Bendeki de hâlâ bir umut işte. Hemen kapıldım yine ona. Ama yine yapamadı. Hem de bu sefer hiçbir şey söylemeden bitti.

Bu olaydan sonra ondan nefret ettiğimi düşünüyordum. Ama nefret değilmiş... Ona olan sevgim, aşkım nefretin gölgesine düşmüş.
şimdi ise dimdik ayaktayım, güçlüymüşüm gibi davranıyorum. Arkadaşça konuşuyoruz, hiçbir şey olmamış gibi...
Ama ben hiçbir şey olmamış gibi davranmaktan çok yoruldum.

Ve onu hâlâ çok seviyorum. O bunu anlamasa da, bu aşkın değerini bilmese de.

Keşke 1 gün daha onunla olabilsem... Sadece 1 gün... Tek 1 gün... Yalandan da olsa...
RUMUZ: YALANDAN DA OLSA...

Canım kızım, işte kimi senin gibi aşkından ölüp ölüp dirilse de, karşı tarafta bir duygu uyandıramıyor.

Erkekler de zaman zaman böyle candan, gönülden gelen sevgi karşısında, işte böyle duyarsız kalabiliyorlar.

İnsanları birbirine çeken, birbirini etkilemesine neden olan özellikler o kadar farklı ki.

Bunları bir kurallar listesi halinde önermek mümkün değil. Keşke aşkın kuralı olsa canım kızım.

Ama işte hiç beklenmedik bir anda, hiç düşünmeden nasıl oluşuyorsa oluşuyor, insanın kalbinde yepyeni bir heyecan, tir tir titretiyor kişiyi...

Hatta belki de bu sevilen, böylesine bir sevgiyi hak etmese bile... Seninki de bu hesap...

Bu kadar çok sevdiğin bir genç adamı şöyle objektif bir gözle röntgen altına yatırsan, kim bilir ne çok itici ve hoşlanmayacağın yanı çıkar ortaya. Ama sen onu ne yazık ki sadece sevgi gözüyle görüyor, onu tam anlamıyla değerlendiremiyorsun. Bir dene bakayım; örneğin yemek yiyişi, konuşması, insanlara karşı tutumu, maddiyata bakışı, duyarlılığı, espri anlayışı...

Sana uyuyor mu, yoksa aranızda uçurumlar mı var? Bunlardan yola çıkarak, eminim senin için biraz da takıntı haline gelen bu karşılıksız sevgiden kendini koparabilirsin.

X