"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Ona duygularımı açınca benimle görüşmeyi kesti

Güzin Ablacığım, ben 24 yaşında hoş, bakımlı ve bekar bir genç kızım.

Bir süre önce arkadaş grubumda biriyle tanıştım. ılk kez çok farklı duygular besledim birine karşı ve nedense o genç beni çok etkiledi.
Hayatında kimseyi istemediğini söylemişti ve sohbetlerimiz de hep arkadaşçaydı. Fakat benim duygularım çok yoğunlaştı ve yön değiştirdi.
Fazla bekleyemedim, duygularımı açtım. Hem ona hem de kendime karşı dürüst olmak istedim. Pek bir şey söylemedi, sadece çok üzgün olduğunu belirtip benimle görüşmeyi kesti.
Aradan iki ay geçti, bu süre zarfında hiç görüşmedik. Ama duygularım zamanla azalacağına, platonik aşka dönüştü. ılk kez mantığıma yenik düşüyorum.
Yanlış zamanda ve kısa bir süre içinde duygularımı açıklamamın, onun benden uzaklaşmasına sebep olduğunu düşünüyorum. Onun da beni tanımasına fırsat vermedim. Bu hatamın bilincindeyim.
Ablacığım kendimi başka faaliyetlere adadım. Onu düşünmemek için elimden geleni yaptım ama ne yazık ki başaramıyorum. Rüyalarımda bile benimle!
şarabın durdukça güzelleştiği gibi güzelleşiyor o insan içimde. Ben aslında böyle biri değilim, şimdi tıkanıp kaldım ve bu beni korkutuyor.
Lütfen yardım et, vazgeçmek gerekiyorsa nasıl yapmalıyım? Yoksa aşk uğruna mücadele etmeli miyim?
Rumuz: Aşk uğruna

Canım kızım, hangi aşk uğruna? Ortada senin takıntılı bir durumun söz konusu. Bu aşk değil, inan bana.
Kısa zamanda gözünde büyüttüğün bu insan, senin de dediğin gibi, yokluğunda olduğundan çok daha farklı, çok daha güzel görünüyor düşündükçe.
Bunun sebebi ise seni bir anda bırakmış olması. Demek ki o, senin ondan etkilendiğin gibi etkilenmemiş senden. Dediği doğru olmalı; bir ilişki istemiyor, aşktan kaçıyor, sükunet arıyor.
Belki de acele etmeseydin, seni arkadaş olarak sevdikçe duyguları değişebilirdi. Ama artık çok geç.
ısteseydi seni bunca zamandır arardı, değil mi? Demek ki istemiyor. Kendini böyle olmayacak bir duygu uğruna üzüp, günlerini heba etmemelisin.
Ah bir bilseydin gençlikteki bu günlerin ne kadar değerli olduğunu, hiç bunlar için kendini üzer miydin...

Türk kadınına yaraşır şekilde günün manasını anlattınız

Köşenizin devamlı okuyucularından değilim ama hem Cumhuriyet Bayramı’nda hem de Atatürk’ün ölüm yıldönümünde Hürriyet yazarlarının bu konuda yazıp yazmadığını tespit etmek için tüm gazeteyi baştan aşağıya okudum.
Her iki tarihte de bir Türk kadınına yaraşır şekilde bahsettiğiniz ve hele 10 Kasım tarihinde çok güzel bir ifade ile günün manasını anlattığınız için teşekkür eder, minnettar olduğumu zevkle bildirmek isterim ve sizi tebrik ederim.
Gönül isterdi ki tahsilli olup da hâlâ Atatürk’ün bizlere ‘hediye’sinin değerini anlamayanlar bu yazınızı defalarca okuyup öğrensinler.
Saygılarımla...
T.Revi/ Londra

Ben de size hakkımdaki düşünceleriniz için teşekkür ederim.
Böyle anlamlı günlerde, atamızın bizler için ne kadar ileri görüşlü ve devrim olarak kabul edilen kararlar aldığını, onun yerinin asla doldurulamayacağını, unutturulmak istense de asla unutturulamayacağını günümüz gençliğine ve de özellikle okurum olan kadınlarımıza hatırlatmak görevim.
Ayrıca size Londra’da bulunduğunuz halde ülkemizle ilgili gündemi kaçırmadığınız, bu konularda böylesine duyarlı olduğunuz için ayrıca teşekkür etmek isterim...
X