Gündem Haberleri

  Ona da dönüş yolu

  Hürriyet Haber
  10.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanlığı, kararı aldığı 5 Mayıs’tan itibaren 30 gün içinde, eski görevine ya da eşdeğeri bir göreve ataması gerekiyor. Karara göre, herhangi bir atama yapılmazsa, Akyürek, 30 günün bitiminde İstihbarat Daire Başkanlığı koltuğuna oturma hakkını kazanacak

  ‘Olumsuzluk yok’

  Mahkeme kararında, Akyürek’in Dink cinayetine yönelik iddialarla ilgili olarak mülkiye başmüfettişlerince yapılan inceleme ve araştırma neticesinde Akyürek’e isnat edilebilecek herhangi bir olumsuzluğun ortaya konulamadığı belirtildi. Kararda, Akyürek hakkında Trabzon Valiliği’nin soruşturma izni verilmemesine ilişkin kararına yapılan itirazın Trabzon Bölge İdare Mahkemesi’nce reddedilerek kesinleştiği de vurgulandı.

  ‘Karar müvekkilimin’

  Akyürek’in avukatı Nurullah Albayrak, “Bakanlık takdiri nedir bilmiyoruz. Bir başka dairede ya da makamda göreve başlayıp başlamayacağına müvekkilim karar verecektir” dedi. Albayrak, aynı mahkemenin 2010’da verdiği yürütmeyi durdurma kararından sonra, müvekkili Akyürek’in, İstihbarat Daire Başkanlığı koltuğuna oturmaya hak kazandığını, ancak süren dava nedeniyle kendisinin feragat ettiğini anımsattı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı