« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ona buna sataşmayın

"Yenilgi veya beraberlikten sonra birilerini suçlamak çok kolay. Neden kendi futbolcunuzu eleştirmiyorsunuz, yanlış transfer yaptık demiyorsunuz? Kendi işini düzgün yapmazsan, ona buna sataşırsan kaybolup gidersin."

Uğur DEMİRKIRDI/DHA
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, son haftalarda takımların aldığı başarısız sonuçlar sonrası federasyon ve MHK’yi hedef alan kulüplerin hataları kendilerinde aramaları gerektiğini söyledi. DHA’nın sorularını yanıtlayan Keçeci, "Kendi işini düzgün yapmazsan bir şey elde edemezsin, ona buna sataşırsan kaybolup gidersin" dedi.

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak’ın "Federasyon bir an önce istifa etmelidir, seçim kararı almalıdır" şeklindeki sözlerini değerlendiren Keçeci, "Herkes gibi, Sayın Albayrak’ın da fikri olacaktır ve beyan edecektir. Saygı duymak gerekir ama düşüncelerine katılmıyoruz. Biz federasyon olarak bütün kulüplere eşit mesafedeyiz. Bir kulübe ne daha yakın ne daha uzağız. ’Şu kulüp bize yakın, şu kulüp bize uzak’ kavramını ben kabul etmiyorum. Federasyonun son kalesi de düştü gibi yorumlar çok komik" ifadesini kullandı.

Kararı tescil edeceğiz

Tahkim Kurulu’nun Trabzon-Sivas maçının 3-0 Sivasspor lehine verdiği hükmen kararı, yapacakları ilk toplantıda tescil edeceklerini kaydeden Futbol Federasyonu Başkan Vekili, "Başkan Haluk Ulusoy istifa ederse her şey düzelecek mi?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Şimdi bakın, başta sayın başkanımız Haluk Ulusoy olmak üzere ben başkan vekili Affan Keçeci ve tüm yöneticilerimiz herkese eşit mesafedeyiz. Elbetteki gönlümüzde bazı renkler yatıyor. Ama asla bunu yönetimimize bulaştırmıyoruz. Bakın, akşamları biz de yastığa başımızı koyuyoruz. Ama çok huzurluyuz. Vicdanen rahatız. Kulüplerin sıkıştığa zaman, zorda kaldıkları zaman federasyonu, MHK’yi hakemleri suçlaması çok yanlış, çok ayıp... Bu kaos yaratıyor, ortamı geriyor. Bunlara gerek yok. Biz her zaman aynı duruşumuzu sergileyeceğiz.

Vicdanen rahatız

Yönetici kardeşlerime öğüt vermek istiyorum. Kötü oyundan sonra, yenilgi veya beraberlikten sonra birilerini suçlamak çok kolay. Neden kendi futbolcunuzu eleştir miyorsunuz? Neden yanlış transfer yaptık demiyorsunuz? Herkes kendi işini düzgün yaparsa sorun kalmaz. Sen elinden gelenin en iyisini yapmak için var gücünle çalışacaksın. Biz öyle yapıyoruz. İnanın ki, çok huzurluyuz. Önce özeleştiri yapacaksın. Kendi işini düzgün yapmazsan bir şey elde edemezsin, ona buna sataşırsan kaybolup gidersin."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.