GİRESUN HABERLERİ

Omurilik Felçlileri Ada Turu Yaptı

IHA
27.10.2015 - 15:28Son Güncelleme :

GÖRELE OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ ÜYELERİ GİRESUN ADASI VE VE ORDU BOZTEPE'YE BİR GEZİ DÜZENLEDİ

IHA

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi tarafından yürüme engelliler için anlamlı bir gezi turu düzenlendi.
Görele Omurilik Felçliler Derneği üyelerinden yaklaşık 50 yürüme engelli Giresun Adası ile Ordu Boztepe’yi gördü. Yürüme engelliler, refakatçılarıyla birlikte Giresun Adası ardından da Ordu’ya geçerek teleferikle Boztepe’ye çıktılar.
Yıllarca evlerde kapalı kalan engelli üyelerin farklı etkinliklerle yüzlerini güldürmeye çalıştıklarını belirten Görele Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Asiye Divli, “Her yıl böyle gezi turu düzenliyoruz ve engelli üyelerimiz çok mutlu oluyorlar. Onların mutluluğunu görünce bizde mutlu oluyoruz. Bizim en önemli sorunumuz bir engelli taşıyabilen araca ihtiyacımız var bu araç bize sadece geziye gitmek için değil topluca hastaneye gitmek içinde lazım. İnşallah hayırseverlerin desteğiyle böyle bir araca sahip olacağımıza inanıyorum. Bunun yanında derneğimiz Samsun’dan Artvin’e kadar hatta Anadolu’daki engelli vatandaşlarımıza varana kadar tekerlekli sandalye başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Yeter ki bize ulaşsınlar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Omurilik Felçlileri Ada Turu Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Omurilik Felçlileri Ada Turu Yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı