Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ömür boyu hapis cezası aldı salonu birbirine kattı

  Muhammet KAÇAR/RİZE / DHA
  29 Mayıs 2010 - 16:12Son Güncelleme : 29 Mayıs 2010 - 16:12

  RİZE’de kaçırmak istediği kızın ağabeyini öldürdüğü, babasını ise yaraladığı gerekçesiyle Rize Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 38 yaşındaki Osman Zenginal ömür boyu hapis cezasına çaptırıldı. Zenginal, kararı duyunca mahkeme heyetine hakaret etti, salonda olay çıkardı.

  Olay Ardeşen İlçesi’nde yaklaşık 2 yıl önce meydana geldi. Osman Zenginal, daha önce de kaçırma girişiminde bulunduğu F. Ardınç’ı, kardeşi Şahin Zenginal ve akrabası Hasan Zenginal’ın yardımıyla tekrar kaçırmaya kalkıştı. Bu sırada çıkan kavgada Osman Zenginal, F. Ardınç’ın ağabeyi Ömer Ardınç’ı tabanca ile ateş ederek öldürdü, babası Mustafa Ardınç’ı ise yaraladı.


  Olaydan sonra tutuklanan Osman Zenginal hakkında Rize Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘Silahla adam öldürme, yaralama ve hürriyetten yoksun bırakma’ suçlamasıyla ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. Davanın dün yapılan karar duruşmasında Osman Zenginal, Ömer Ardınç’ı kendisinin değil Hasan Zenginal’ın vurduğunu öne sürdü. Hasan Zenginal ise olayla ilgisinin bulunmadığını belirtti.


  Mahkeme heyeti, daha önce Ömer Ardınç’ı kendisinin öldürdüğünü itiraf eden Osman Zenginal’ı adam öldürmek suçundan ömür boyu, F. Ardınç’ı hürriyetten yoksun bırakma suçundan ise 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, Osman Zenginal’a yardım ettiği gerekçesiyle kardeşi Şahin Zenginal’a 17 yıl 6 ay, akrabası Hasan Zenginal’a ise 10 yıl hapis cezası verdi.

   

  Kararın ardından Osman Zenginal’ın duruşma salonunda olay çıkardığı ve mahkeme heyetine hakaret ettiği öğrenildi. Jandarma ekiplerinin müdahalesi ile salondan çıkartılan Zenginal, Kalkandere L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı