SAMSUN HABERLERİ

OMÜ’de "Özel Eğitim" Konferansı

IHA
22.10.2015 - 16:17Son Güncelleme :

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ(OMÜ) EĞİTİM FAKÜLTESİ İLKÖĞRETİM BÖLÜMÜ TARAFINDAN "ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARIN AİLELERİNİN TEPKİLERİ" KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ.

IHA

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü tarafından öğrencilere yönelik, "Özel Gereksinimli Çocukların Ailelerinin Tepkileri" konulu konferans düzenlendi.
OMÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü dördüncü sınıf öğrencilerine Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı çerçevesinde özel gereksinimli çocuklara ve ailelere nasıl yardımcı olunacağı konusunda konferans verildi. "Özel Gereksinimli Çocukların Ailelerinin Tepkileri" adlı konferansı OMÜ Eğitim Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Öğrencilerin katıldığı konferansa; OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayfer Keskin, Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli İngilizce Öğretmeni Emine Taş ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Eğitim Danışmanı Nafiye Okandan konuşmacı olarak katıldı.
KESKİN: "AİLE VE EĞİTMENLER BİRLİKTE ÇALIŞMALI"
Konferansla ilgili bir açıklama yapan OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayfer Keskin, "Özel eğitim gereksinimi duyan çocukların aileleri ile okulların beraber çalışmaya ihtiyaçları var. Aileler şok evresini atlatamadıkları için suçluluk evresindeki çatışma yaşamaktalar. Bu çatışmayı önlemek adına bizler İlköğretim Bölümü’ndeki öğretmen adaylarımıza ailelerin duygularını anlamalarını, duygularını anladıktan sonra onlarla beraber iş ortaklığı teklif etmelerini ve beraber çalışmalarını istiyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden OMÜ’de "Özel Eğitim" Konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça OMÜ’de "Özel Eğitim" Konferansı haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:54
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı