Gündem Haberleri

  Ömerli'de dört akraba boğuldu

  Mustafa ÖZDABAK-Orhan SAAT
  13.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ömerli Barajı’nda gittikleri piknikte 13 yaşındaki Serkan Yanmaz, kuzenleri 10 yaşındaki Hakan Küçükçavuş ile kardeşi 8 yaşındaki Gökhan Küçükçavuş serinlemek için suya girdi. Kıyıda oturan 20 yaşındaki Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, İç Mimarlık Fakültesi 2’nci Sınıf Öğrencisi 20 yaşındaki Volkan Yanmaz, kardeşi Serkan ile kuzenlerinin çıkmadığını görünce, ayakkabılarını çıkarıp giysileri ile onları kurtarmak için suya atladı. Ancak dört akraba genç sudan bir daha çıkmadı. Balık adamlar dört kişiyi suda birbirlerine sarılmış, ölü buldu.

  Yanmaz kardeşlerin anneleri Tülin Yanmaz, "Dalış yapan balıkadamlar çocukların boğulduğu yerde, derinliğin yedi katlı bina yüksekliğinde (yaklaşık 20 metre) olduğunu söyledi. Kıyıda, bir uyarı tabelası bile yok" dedi.

  İki çocuğu ile iki yeğeni gözlerinin önünde boğulan Sedat Küçükçavuş, şöyle konuştu: "Çocuklar sıcağında etkisiyle elbiselerini çıkarıp göle doğru gittiler. Henüz üç beş dakika geçmişti ki çocuklar kıyıda kayboldu. Yeğenim Volkan koşarak onları kurtarmaya çalıştı. Volkan da iki kulaç atıktan sonra kayboldu. Sonra ben suya daldım. Ama derinlik yüzünden çaresizce durumu jandarmaya haber verdim. Yardım edemediğim için düştüğüm çaresizlik nedeniyle çırpınıyordum. Yardım geldi ancak iş işten geçmişti. Ne uyaran var ne de bir küçük tabela. Bir ay içinde on’dan fazla çocuk burada boğulmuş."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı