"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Ömer'le Onan'mazdık zaten

SAKIN şimdi Turgay&Tanyevic Ltd. Şirketi cephesinden kimse “Ömer Onan sakatlandı bittik mahvolduk” can simidine sarılmasın.

35 yaşındaki kaptan-ağabey modeli zaten başından yanlıştı. Oraya atan-sokan Cenk Akyol alınmalıydı. Mükemmel uzunları ve götürülmeyen keskin nişancıları var bu ülkenin ama kuru derelerde boğuluyoruz. Atamayan ama vurdu kırdılı savunma yapan(!) Doğuş Balbay’a kaldık sonunda. Maçın bir yerinde atletik becerisini konuşturup smaç vuracak diye ömrümüz geçecek. Ömer’in yerine Birkan Batuk yanlış ötesi bir seçim. Oyun kurucusu eksik, hatta yok. Takıma tüm çaylaklığına rağmen Kenan Sipahi alınmalıydı.

Dervişin fikri seçiminden belli

Konuya, Avrupa’da oynanan günümüz basketboluna Fransız medyamızın da dolduruşuyla, 80 modeli ittir kaktırla, rakipleri 70 sayının altında tutarak maç kazanacağını düşlüyor Bogdan koçumuz. Kafasını ‘Oynamaya değil rakibi bozmaya’ takmış. Şampiyon olabilecek DEV takımı kısaltarak maceraya sokuyor. Ömer’i oynatma mecburiyeti (!) ortadan kalktığına göre; koç aklını başına devşirsin lütfen ve bugünkü Finlandiya maçından başlayarak 2 uzunu boyalı alana yerleştirsin. Karşılarına iki uzun forvet (Hidayet ve Ersan’ı) konuşlandırsın. Tek oyun kurucu (Emir veya Sinan) da cool bir biçimde pota altında hareketlenleri beslesin. Bu iş inanın bu kadar basit. Tanyevic’den son ricam bu. Başarılar...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI