« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ömer ve Semih'ten kötü haber

NBA’de Chicago Bulls forması giyen ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle 6-8 hafta, Cleveland Cavaliers’ın başarısı için ter döken Semih Erden ise kasığındaki sakatlık nedeniyle en az 8 hafta sahalardan uzak kalacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

NBA'de forma giyen milli basketbolcularımızdan kötü haberler geldi.

Chicago Bulls formasıyla Doğu Konferansı finaline kadar yükselen Ömer Aşık, ayak bileğindeki sakatlık yüzünden sezonu kapadı.

Finalin üçüncü maçında takım arkadaşı Derrick Rose'un ayağına basarak bileğini burkan Ömer, 6 ile 8 hafta kadar sahalardan uzak kalacak.

Doktorlar çekilen MR sonrasında ameliyata gerek olmadığı açıklamasını yaparken, Ömer'in yazın Litvanya'daki Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takıma yetişmesi bekleniyor. 24 yaşındaki basketbolcu, serinin dördüncü maçında sakatlığına rağmen sahaya çıkmasına karşın, 2 dakika oynayabilmişti.

Cleveland Cavaliers forması giyen Semih Erden'in de sakatlık sorunları sürüyor. Sezonun bitimiyle omzundaki sakatlık yüzünden ameliyat olan Semih, bir kez daha ameliyat masasına yatacak.

Her iki kasığında da problem bulunan 24 yaşındaki basketbolcunun en az 8 hafta parkelerden uzak kalması bekleniyor. Omuz ameliyatı sonrası tedavisi de süren Semih'in Litvanya'da düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası'na yetişmesiyse zor görünüyor.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.