Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ömer ve Ersan da yok

Milli takım'dan affını isteyenler arasına Ersan İlyasova ve Ömer Aşık da katıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketfaul.com'un haberine göre, bilindiği gibi daha önce de Hidayet Türkoğlu, Ömer Onan, Kerem Tunçeri ve Kerem Gönlüm aflarını istemişti. Çarşamba günü açıklanacak olan kadroda aflarını isteyenlerin yerine genç isimler alınacak.Grubumuzda İtalya, Çek Cumhuriyeti, Belarus ve Porkekiz bulunuyor. Statüye göre her gruptan ilk iki takım ve en iyi 4 üçüncü, 2013'te Slovenya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası finallerine katılacak.

4 TEMMUZ'DA AÇIKLANACAK

2013 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası Elemeleri'ne katılacak A Milli Takım'ın aday kadrosu, 4 Temmuz Çarşamba günü açıklanacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından yapılan açıklamada, 4-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Slovenya'nın ev sahipliği yapacağı 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda yer alma hedefi ile elemelerde mücadele edecek A Milli Takım'ın aday kadrosunun 4 Temmuz Çarşamba günü duyurulacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Belarus ve Portekiz ile birlikte F Grubu'nda yer alan ve ilk maçını 18 Ağustos'ta Belarus ile Kayseri'de oynayacak milli takımın 19 kişilik aday kadrosunun, TBF'nin İstanbul'daki merkezinde düzenlenecek toplantıyla duyurulacağı ve toplantıya federasyon başkanı Turgay Demirel, A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay ve Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş'ın da katılacağı kaydedildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz