Gündem Haberleri

  Ömer Süleyman'ın ölümüyle ilgili şok iddia

  AA
  23.07.2012 - 14:59 | Son Güncelleme:

  Mısır'ın eski İstihbarat Başkanı Ömer Süleyman'ın Özel Kalem Müdürü Hüseyin Kemal, “Ömer Süleyman'ın ölümü için doğal bir ölüm diyemem” açıklamasında bulundu.

  Ömer Süleyman'ın ölümüyle ilgili AA muhabirine konuşan Hüseyin Kemal, “Ölümü benim için sürpriz oldu. Ömer Süleyman ile en son vefatından 5 saat önce telefonla görüşmüştüm. Telefonda sesi gayet iyi geliyordu” ifadelerini kullandı.

  “Ömer Süleyman'ın ölümü için doğal bir ölüm diyemem” yorumunda bulunan Kemal, “ABD'deki Cleveland Hastanesi'nde yapılan incelemeler Süleyman'ın kalp kaslarındaki zayıflığın ameliyat ya da ilaçla tedavi edilebileceği ve her iki tedaviyi de bünyesinin kaldırabileceği yönündeydi” dedi.

  Kemal, Ömer Süleyman'ın Şam'daki patlamada öldüğü iddialarına ise “Bunlar boş sözler, iki olay arasında hiçbir bağlantı yok” şeklinde yanıt verdi.

  19 Temmuz'da ABD'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Süleyman'ın cenazesi önceki gün askeri törenle toprağa verildi.

  Hüsnü Mübarek döneminin İstihbarat Başkanı Ömer Süleyman, Mübarek'in son döneminde Cumhurbaşkanı Yardımcılığına atanmıştı. Süleyman, Mısır'da bu yıl yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını açıklamış fakat seçim komisyonu tarafından “yeterli sayıda imza toplayamadığı” gerekçesiyle seçimlere girememişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı