SAKARYA HABERLERİ

Ömer Oğur Sakarya’nın ‘Örnek Kıdemli Vatandaşı’ Ünvanını Aldı

IHA
01 Ekim 2015 - 15:25Son Güncelleme : 01 Ekim 2015 - 15:26

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ŞEHRİN 'ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞI' OLARAK BELİRLENEN 89 YAŞINDAKİ ÖMER OĞUR, ANKARA'DA DÜZENLENEN ÖDÜL TÖRENİ İLE SAKARYA'NIN ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞI ÜNVANINI ALDI

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin ‘Örnek Kıdemli Vatandaşı’ olarak belirlenen 89 yaşındaki Ömer Oğur (Dönerci Ömer), Ankara’da düzenlenen ödül töreni ile Sakarya’nın örnek kıdemli vatandaşı ünvanını aldı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca şehrin ‘Örnek Kıdemli Vatandaşı’ olarak belirlenen 89 yaşındaki esnaf Ömer Uğur Ankara’da düzenlenen törende ödülünü aldı. Rixos Grand Otel’de gerçekleştirilen ve ülke genelinden birçok ismin katıldığı programda Oğur, Türkiye Yaşlılık Konseyi Derneği tarafından Sakarya’nın örnek kıdemli vatandaşı seçildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan’ın da yer aldığı programda yaşlıların bir toplumun geçmişi ve kökleri olduğu vurgusu yapıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan TÜRYAK (Türkiye Yaşlılık Konseyi Derneği) Başkan Yardımcısı Emel Danışoğlu, “Yaşlılarımız olmasa bu ülke kalkınamaz, değerlerine sahip çıkamaz, güzellikleri paylaşamaz, kuşaklar arası sevgi çemberini oluşturamayız. Sizler bu ülkenin hafızası, en büyük değerlerisiniz. Ülkemizde 65 yaş ve üstü yaş gurubunun 2020 yılında 6,5 milyon olacağını ve böylece nüfusumuzun 7,8’inin yaşlılardan yani 65 yaş üstü grubundan oluşabileceğini tahmin edebiliyoruz” diye konuştu.
Programın devamında söz alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, yaşlıların bir toplumun hem geçmişi, hem hafızası hem de kökleri olduğunu belirterek, “Önceki kuşakların birikimleri, mirası ve toplumsal hafızası yaşlılar vasıtasıyla sonraki kuşaklara aktarılmaktadır. Yaşlılarımıza çok şey borçluyuz. Yaşlılarımıza gelecek kaygısı gütmeden yaşayabilecekleri bir hayat sunmak en önemli görevimizdir. Ülkemizde 65 yaş ve üstü 6 milyon 192 bin 962 kişi yaşamaktadır. 2023 yılında yaşlı nüfus 8,6 milyona, 2050 yılında 19,5 milyona yaklaşması beklenmektedir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Ömer Oğur Sakarya’nın ‘Örnek Kıdemli Vatandaşı’ Ünvanını Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 15 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ömer Oğur Sakarya’nın ‘Örnek Kıdemli Vatandaşı’ Ünvanını Aldı haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   06:03
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı