« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ömer Erdoğan: Hedef gruplara kalmak

Yeni sezona hazırlık çalışmalarının ikinci etabını Avusturya'da sürdüren Bursaspor'da takım kaptanı Ömer Erdoğan, "Avrupa kupalarında bu yıl iddialıyız. Gruplara kalmak istiyoruz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ömer Erdoğan, Avrupa kupalarında 3 yıldan bu yana mücadele ettiklerini anlatarak, “Geçen sene Avrupa kupalarında play off maçında Anderlecht'e şanssız bir şekilde elendik. İki seneyi biz tecrübe kazanmış olarak görüyoruz. Bu sene daha iddialıyız ve ilk etapta ön eleme maçında tur atlayıp play off maçında istediğimiz şekilde kazanıp gruplara kalmak istiyoruz. İki senede edindiğimiz tecrübeyi bu yılki maçlara yansıtmak istiyoruz” diye konuştu.

Cezayı hak etmemiştik

UEFA'nın verdiği cezayı çok ağır bulduğunu ve hak etmediklerini anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Açıkçası bize verilen cezayı çok ağır buldum. Özellikle son yıllarda UEFA ile sorun yaşayan bir kulüp olmadık. Hatta çok olumlu işler yaptık. Şampiyonlar ligine katıldığımızda o kısa dönemde başkanımız ve yönetim kurulumuz stadı yenileyerek, kapasitesini arttırarak inanılmaz güzel bir hale getirdi. Bunların bence UEFA tarafından olumlu olarak değerlendirilmesi gerekirdi. Taraftarımızla inanılmaz büyük sempati kazandık. Geçen sene de Anderlecht ile oynadığımız maçta çok büyük bir taraftar kitlemiz vardı. İçerdeki maçta da rakibimizi çok iyi ağırladık ve dış basından da övgüler aldık. Tüm bu olumlu gelişmeleri UEFA'nın görmesi gerekirdi.”

Bir futbolcunun bonservis sorunu ile ilgili ceza verilmesini anlayamadığını ifade eden Ömer Erdoğan, “Allah'tan bizim hukukçularımız olayı çok olumlu bir şekilde bağladı ve ceza kaldırılarak, hakkımız teslim edildi” dedi.

Beşiktaş'a verilen ceza konusundaki soruya ise Erdoğan, “Bu konuyla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Beşiktaş'a ve diğer kulüplere hangi nedenden ceza verildiğini kesin olarak bilmiyorum. Eminim bu tür problemleri çoğu Avrupa ülkeleri özellikle de ekonomik sorunlarla boğuşan Yunanistan daha çok yaşıyordur. Fakat bu ülkelere kadar ağır cezaların verildiğini hiç duymadım” şeklinde yanıtladı.

Türkiye'ye dışarıdan nasıl baktıklarını tam olarak bilmediğini belirten Erdoğan, Türkiye'nin futbolda daima kendisini geliştiren, sürekli ilerleyen, önüne bakan bir ülke olduğunu, bu tür cezaları hak etmediğini kaydetti.

"Hazırlık maçlarında skor önemli değil"

Yeni sezona hazırlık çalışmalarında, 14-15 günlük antrenmanlarla belli bir yere geldiklerini belirten Ömer Erdoğan, şöyle devam etti:
“İlk hazırlık maçımızı Rusya'nın güçlü takımlarından CSKA Moskova ile oynuyoruz. Bu hazırlık maçlarında skor çok önemli değil. Karşılaşmanın ilk yarısında maç ortada geçti. Bu yarıda net pozisyona giren takım ise Bursaspor oldu. Rakibimizin 10 gün sonra başlayacak lig nedeniyle bizden neredeyse dört hafta önce antrenmanlara başlamış olması da maçın sonlarına doğru onlar açısından sahaya olumlu yansıdı.”

Bunları da Beğenebilirsiniz