« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ömer Çatkıç: Volkan Demirel yaptığı hareketin arkasında durmalıydı

Eski milli kaleci Ömer Çatkıç, 2014'teki Kazakistan maçından önce taraftarların küfürlerine kızıp sahayı terk eden ve o günden bu yana milli takıma alınmayan Volkan Demirel'e çok sert eleştirilerde bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eskişehirspor, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Bursaspor ve Antalyaspor’da forma giyen eski milli kaleci ve teknik direktör Ömer Çatkıç, Futbol Extra'nın Nisan sayısında açıklamalarda bulundu. İşte o röportajdan öne çıkanlar...

"BEŞİKTAŞ'A GİDECEKTİM"
Beşiktaş ile anlaşmıştım ama Milli Takım’daki hocam Ersun Yanal’a danıştığımda Beşiktaş’a gitmememi söylemişti. Kalede Cordoba oynadığı için Milli Takıma çağrılmazsın demişti. Bu sebepten 2005 sezonunda Beşiktaş’a gitmedim. Hayatımın hatasıydı belki de. Yurt dışından ise zaman zaman teklifler geldi. En ciddi teklif Alman takımı Wolfsburg’tan gelmişti. Menajerim vasıtasıyla iletişime geçmişlerdi. O zaman yaşlı bir kalecileri vardı. Bir yıl yedek kalıp diğer sezon ben oynayacaktım. Almanya’ya da bu sebepten gitmedim. Gaziantepspor’la hem UEFA oynuyorduk hem de Milli Takıma gidiyordum. Gaziantepspor’un bu durumu kalmamda etkili olmuştu.

"GÜNÜMÜZDE KALECİLER"
Futbol çok gelişiyor. Her sene daha da hızlanıyor. Oyuncu profilleri değişiyor. Örnek olarak benim oynadığım dönemde uzun boylu ve atletik yapılı kaleciler tercih ediliyordu. Son zamanlarda uzun boylu yerine ayakları daha iyi, reaksiyonlu ve teknik açıdan daha güçlü kaleciler tercih ediliyor. Stoperlerde ise oyun kurma özelliklerinin çok iyi olması gerekiyor. Bu şeklide değişiklikler oldu. Ben de bu değişiklikleri yakından takip ediyorum ve çalışmalarımı sürdürüyorum.Ömer Çatkıç: Volkan Demirel yaptığı hareketin arkasında durmalıydıVOLKAN DEMİREL VE MİLLİ TAKIM
İşler kötü gidince ben yokum deyip kaleyi bırakmak işler iyi gidince de hiçbir şey olmamış gibi geri gelmek çok hoş değil. Volkan Demirel’in yaptığı hareketin arkasında durmasını beklerdim. Milli Takımı gençlere bırakıyorum demesi çok daha etik olurdu. Bu şekilde tavır sergileseydi kamuoyundan da destek görürdü. Volkan Babacan’ın hak ettiğini düşünüyorum. Hollanda ve Çek Cumhuriyeti maçında iyi bir performans gösterdi. Kesinlikle milli formayı hak ediyor. Milli Takımdaki en büyük sorunun stoper ve santrfor olduğunu düşünüyorum. Bu iki bölge çok büyük eksiklik var. Bunu Fatih Terim nasıl çözecek benim için çok büyük bir soru işareti. Milli Takımın EURO 2016 performansı da bu konuya bağlı.


Bunları da Beğenebilirsiniz