Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ömer Aşık Houston'a doğru

Milli basketbolcumuz Ömer Aşık, 25.1 milyon dolara Doğu'dan Batı'ya geçiyor. Chicago Bulls'dan ayrılması muhtemel olan milli basketbolcu için Houston Rockets ve Portland Trailblazers'ın takipte olduğu belirtiliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

NBA'deki temsilcilerimizden milli basketbolcu Ömer Aşık, 2 yıldır formasını giydiği Chicago Bulls'tan rekor bir ücretle Houston Rockets'a transfer olmak üzere. Batı temsilcisi Houston Rockets, Ömer Aşık'a 3 yıl için 25 milyon dolar teklif ederken sınırlı serbestlik hakkı bulunan milli basketbolcumuz, Bulls'un aynı ücreti vermesi durumunda Chicago'da da kalabilir.

Ancak Chicago Bulls yönetimi Ömer'in yüksek maliyetini karşılamaya yanaşmadığı belirtilirken transferin kesinleşmesi durumunda resmi imzalar 11 Temmuz'da atılacak.

HİDAYET 53 MİLYON DOLAR ALMIŞTI

Bir diğer milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu 2009 yılında, 5 yıl için 53 milyon dolarlık rekor bir ücretle Orlando Magic'den Toronto Raptors'a transfer olmuştu. Yine aynı yıl Mehmet Okur da Utah Jazz ile 2 yıl için 20.8 milyon dolara sözleşme yenilemişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler