SAKARYA HABERLERİ

Ömer Asaf'ın tedavisi için 2 milyon TL gerekli

DHA
27.04.2017 - 10:10Son Güncelleme :
DHA

İsa ÇİÇEK/SAPANCA(Sakarya), (DHA)- SAKARYA'nın Sapanca İlçesi'nde, 'Spinal Musküler Atrofi Tip 1' hastası 5 yaşındaki Ömer Asaf Arslan'ın tedavisinde kullanılacak yurt dışından getirilecek ilaçlar için 561 bin 60 dolar gerekiyor. Yaklaşık 2 milyon TL'yi bulan ilaçlar için yardım kampanyası düzenlendi.
Sapanca'da oturan Süleyman ve Derya Arslan çiftinin tek çocuğu Ömer Asaf Arslan'ın 6 aylıkken Spinal Musküler Atrofi Tip 1 hastası olduğu belirlendi. Solunum cihazına bağlı yaşayan Ömer Asaf Arslan'ın tedavisi için kullanılan ilaçların yurt dışından getirilecek olması nedeniyle 561 bin 60 dolar gerekli. Yaklaşık 2 milyon lirayı bulan ilaç parası için yardım kampanyası düzenledi. Bir fabrikada çalışan Süleyman Arslan ile eşi Derya Arslan çocuklarının sağlığına kavuşması için yardımseverlerin desteğini istedi. Ömer Asaf'ın dedesi Ahmet Ayan, şöyle dedi:
"Torunumun hastalığının teşhisi 6 aylıkken gerçekleşti. Daha sonra solunum cihazına bağlandı. O gün bugündür solunum cihazına bağlı yaşamına devam ediyor. Müracaatlarımız sonucu Sakarya Valiliği tarafından düzenlenen yardım kampanyası dahilinde Sapanca Kaymakamlığı desteğiyle torunum için yardım kampanyası düzenlendi. Başta Sakarya Valiliği olmak üzere Sapanca Kaymakamlığı ve kampanyaya destek verecek herkese şimdiden çok teşekkür ederiz."
Derya Arslan ise, "Yardım bekliyoruz. Allah kimsenin başına vermesin ve kimseyi sağlıkla imtihan etmesin" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Ömer Asaf'ın tedavisi için 2 milyon TL gerekli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 10 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ömer Asaf'ın tedavisi için 2 milyon TL gerekli haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı