ANTALYA HABERLERİ

Olympos Teleferik bakıma alındı

DHA
26.04.2017 - 14:46Son Güncelleme :
DHA

 

Levent YENİGÜN/KEMER, (DHA) - ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıkmak için kullanılan Olympos Teleferik bakıma alındı.

Kemer'e bağlı Çamyuva Mahallesi sınırları içerisindeki 2365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıkmak için 2007 yılında hizmete giren Olympos Teleferik, 10 yıl bakımına alındı. Cuma günü tamamlanacak bakımların ardından cumartesi hizmete girecek olan teleferikte çalışmalar hızla devam ediyor. Halatlardan, kabinlere kadar birçok tesisatın bakıma alındığı tesiste, bakım çalışmalarını İsviçre'den gelen firma uzmanları gerçekleştiriliyor.

Olympos Teleferik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatih Koyuncu, "10 yıl önce açılan tesisimiz bölgemizin de önemli tanıtım araçlarından bir tanesi konumuna geldi. Bununla 2007 yılında açılan tesisimiz 5 bin kişiyle çalışmalarına başlarken, geçen yıllarda 220 bin rakamının üzerine çıktık. Hatta geçen yıl turizmde yaşanan krize rağmen 170 bin kişiyi 2365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesine taşıdık. Bakım çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından 29 Nisan günü yapacağımız açılışın ardından bu yıl da 230 bin rakamlarını yakalayacağımızı düşünüyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Olympos Teleferik bakıma alındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Olympos Teleferik bakıma alındı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı