ANTALYA HABERLERİ KUMLUCA HABERLERİ

Olympos planı toplantısı

DHA
14.10.2017 - 11:39Son Güncelleme :
DHA

 

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) - ANTALYA'nın Kemer İlçesi'ndeki Olympos bölgesine ilişkin Koruma Amaçlı İmar Planı için toplantı yapıldı.

Çıralı Mahallesi'nde bulunan Olympos Kazı Evinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü, Olympos Kazı Başkanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bölge Müdürlüğü Beydağları Sahil Milli Parkı Müdürlüğü temsilcilerinin katılımıyla Olympos Koruma Amaçlı İmar Planı tartışıldı.

Toplantıda bir dizi karar alındı. Bu çerçevede alanın 'turizm alanı' alması ve plan yapma yetkisinin Kültür ve Turizm Bakanlığına ait olması nedeniyle burada oluşturulan görüş ve önerilerin nihai yol haritasının oluşturulabilmesi için Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü'nde Kumluca Belediyesi başkanlığında ivedilikle bir toplantı yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca; 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı yapılması, planlama sınırlarının belirlenmesi çalışmaları sonuçlandırılarak ilgili kurumlara iletilmesi, hali hazır haritaların belirlenmesi, kadastro bilgilerinin güncellenmesi, analiz çalışmalarının yapılması, anket çalışmalarının yapılması, plan raporuna girmek üzere alanın arkeolojik değerlendirme raporu ile kazı başkanlığınca daha önce elde edilen flora ve faunasına ilişkin raporlar ile plan altlığının sayısal verisinin Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne iletilmesine karar verildi. Toplantı sonunda çalışmaların 6 ay içinde tamamlanması uygun görüldü.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kumluca haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kumluca haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Olympos planı toplantısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı