GeriFutbol Olympiakos'un yerine Differdange
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Olympiakos'un yerine Differdange

Olympiakos'un yerine Differdange
refid:18473429 ilişkili resim dosyası

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), UEFA Avrupa Ligi'nden ihraç edilen Yunan takımı Olympiakos Volou'nun yerine, 3. ön eleme turunda elenen Lüksemburg'un Differdange takımının play-off turunda oynamasına karar verdi.

UEFA'nın kararında, Differdange'nin Fransa'nın Paris Saint Germain takımıyla 18 ve 25 Ağustos'ta play-off turunda karşılaşacağı belirtildi. Differdange, 3. ön eleme turunda Volou'ya elenmişti.

UEFA, Yunanistan'da şike yaptığı gerekçesiyle 2. lige düşürülen, sonra Futbol Federasyonunun Temyiz Kurulu tarafından tekrar birinci lige alınan Olympiakos Volou takımının bu yıl UEFA Avrupa Ligi'ne alınmayacağını, sonraki 2 sezonda da Avrupa kupalarından men edildiğini açıklamıştı.

Yunanistan'da “şike iddiaları” nedeniyle Futbol Federasyonunun (EPO) kararıyla küme düşürülen Olympiakos Volou ile Kavala takımları federasyonun Temyiz Kurulu tarafından tekrar birinci lige alınmıştı.
Geçen sezon Yunanistan'da süper ligi 5. sırada tamamlayan Olympiakos Volou ve 7. sırada tamamlayan Kavala takımlarının itirazlarını inceleyen Temyiz Kurulu, Federasyonun bir önceki kararını bozarak, Olympiakos Volou'nun eksi 10, Kavala'nın eksi 8 puanla lige başlamasını kararlaştırmıştı.

Kurul, iki kulübün başkanları için verilen “ömür boyu spor müsabakalarından men, sportif etkinliklerle ilgilenme yasağı ve 90'ar bin avro para cezası” kararlarını ise onaylamıştı.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle