« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olursa müthiş olur

Sarı lacivertli takım, Avrupa’da 9’da 9 yaptı ve grubunda zirvede. G.Saray ise 4. sırada yer alıyor. Takımlarımız konumlarını korurlarsa Avrupa kupalarında birbirine ilk kez rakip olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

KADIN basketbolunda önümüzdeki haftalarda tarihi bir eşleşme ile karşı karşıya kalabiliriz. Türkiye’nin iki dev kulübü Fenerbahçe ile G.Saray Medical Park, Avrupa’da birbiriyle eşleşmeye çok yakın durumdalar. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 12 maçta 11 galibiyet 1 yenilgiyle zirvede yer alan F.Bahçe, kendisini aynı puanla ikinci sıradan takip eden G.Saray’la Avrupa’da da rekabet halinde. İki takımın Avrupa arenasında birbirine rakip olma durumları var. Nasıl mı? B Grubu’nda oynadığı 9 maçı da kazanarak zirvede yer alan F.Bahçe, 1’den 16’ya kadar sıralanan Euroleague’deki çeyrek final tablosunda bu haftaki rakibi Ekaterinburg’u da yenerse tabloya lider olarak girecek ve 16. sıradaki takımla eşleşecek.

İkisi de kazanırsa
Aynı kupanın C Grubu’nda mücadele eden ve 3 galibiyet, 6 yenilgiyle 4. sırada yer alan G.Saray Medical Park, gruptaki son maçını kazanması halinde tabloda 16. sıraya yerleşecek ve ezeli rakibiyle eşleşecek. Ancak sarı kırmızılılar kendi evlerinde oynayacakları USK Prag karşılaşmasını kaybetmeleri halinde gruptan çıkamayacak. Fenerbahçe gruptaki son maçını kaybettiği taktirde merakla beklenen bu eşleşme gerçekleşmeyecek. F.Bahçe’nin yenilgisi halinde İtalyan temsilcisi Taranto son maçında Pecs’i deplasmanda mağlup ederse genel sıralamada sarı lacivertlilerin üstüne çıkacak. Bu da bu eşleşmenin yine gerçekleşmemesi anlamına geliyor.İki ezeli rakip Fenerbahçe ve Galatasaray eğer birbirleriyle eşleşirlerse tarihlerinde ilk kez bir Avrupa Kupası karşılaşmasında karşı karşıya gelmiş olacaklar.


Bunları da Beğenebilirsiniz