Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ölünce mi koruyacaksınız

  Eyüp SERBEST / İSTANBUL
  03 Aralık 2014 - 01:48Son Güncelleme : 02 Aralık 2014 - 21:33

  Kocası tarafından bacaklarından 3 kurşunla vurulan Hatice T. taburcu oldu. Babasının evine döner dönmez aldığı ilk haber de, kocasının Gaziantep’te yakalandığı ancak nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldığı oldu.

  HATİCE T. 5 yıl önce, 19 yaşındayken kendisinden 8 yaş büyük Hakan T. ile görücü usulüyle evlendirildi. Ailesini Sivas’ta bırakıp Gaziantep’e gelin gitti. Hatice’nin anlattıklarına göre, mutlu olma hayali düğünün ertesi günü eşinin işsiz ve uyuşturucu bağımlısı olduğunu öğrenmesiyle kül oldu. “Bir gün uyuşturucuyu bırakacak” diye sabretti. Evliliklerinin ilk yılında oğlu Rüzgar dünyaya geldi. Hakan T. oğlunun doğumunun ardından uyuşturucu kullanmayı arttırdı. Bu dayağın da dozunun artması demekti.

  ‘SENİ ÇOK KISKANIYORUM’

  Sivas’taki ailesi İstanbul’a taşınmış, Hakan T. ağır bir motosiklet kazası geçirmişti. Her gün kendisini döven kocasının 6 ay boyunca altını temizledi. Hakan T. ayağa kalktığında dayak da dirilmiş oldu. Dayağın bahanesi hazırdı. Ya ‘Seni çok kıskanıyorum’ ya da ‘Kafam yerinde değildi’. 7 ay önce, Hakan T. yine Hatice’ye vurmaya başladı. Oğulları ağlayarak babasına yalvardı. Yüzü gözü şişen, her yanı moraran Hatice ertesi gün ‘Markete gidiyorum’ diyerek evden çıktı. Oğlu Rüzgar’ı yanına almaya fırsatı bile olmadı. Otobüse atladığı gibi İstanbul’daki ailesinin yanına kaçtı.
  Hakan T. yeni bir hayat kurma umuduyla İstanbul’da iş bulan Hatice’yi rahat bırakmadı. Birkaç kez rahatsız ettikten sonra 11 Ekim’de işten döndüğünde eve girerken yolunu kesti.

  ‘BU İŞ BURADA BİTECEK’

  “Bu iş burada bitecek” dedi ve 5 kez tetiğe bastı. Ayak kemiği paramparça olan Hatice T. bir ay hastanede kaldı. 11 Kasım’da hastaneden taburcu edildi. Ancak asıl yıkım bundan sonraydı. Hatice T.’nin babası 12 Kasım’da kızının taburcu olduğunu söylemek için savcılığa gidince, damadı Hakan T.’nin yakalandığını ancak serbest bırakıldığını öğrendi.

  SAVCI: ‘KAFANI YORMA’

  Hatice T. sonrasını şöyle anlattı: “Ertesi gün sürüne sürüne savcının karşısına çıktım. ‘Bu adam bana 5 el ateş etti. 3 mermiyle ayağımı paramparça etti. Nasıl serbest bırakırsınız, tutuklanması için ölmem mi lazım’ diye sordum. Savcı, Antep’teki savcının hatası olduğunu, tedavi gördüğüm hastaneden raporun gelmesi gerektiğini söyledi. Raporun gelmesi 3 haftayı bulurmuş. Savcı bunları anlattıktan sonra, ‘Süreç ağır işler ama düzgün işler, kafanı yorma’ dedi. Kafamı yormuyorum da, benim canım bu kadar mı ucuz?”

  ‘Gururla dolaşıyor’

  DAHA önce hastanedeyken görüştüğümüz Hatice T. üzgün: “Ayağımla beraber adalete inancım da paramparça oldu. Belki de hayatıma değneklerle devam edeceğim. Hakan’sa gururla dolaşıyor. ”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı