Gündem Haberleri

  Ölümüne motosiklet yarışı

  Mehmet SEZGİN/SİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)
  04.10.2007 - 11:58 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’da, gençlerin karayolundaki motosiklet yarışı görenleri hayrete düşürüyor. Onlarca kişinin izleyici olarak katıldığı yarışlarda gençler, 160 kilometreyi bulan hızla giderken, motosiklet üzerinde akrobatik hareketler yapmayı da ihmal etmiyor.

  Siverek- Çermik karayolunda haftasonları buluşan Şanlıurfalı ve Diyarbakırlı gençler, motosikletler ile ölüme meydan okuyor. Yarış sırasında hiçbir koruyucu elbise giymeyen gençlerin, büyük bölümünün kaskının da olmaması dikkat çekiyor. Tehlikeyi umursamayan gençler, 160 kilometreyi bulan hızla karayolundaki minibüs ve otomobillerin arasından geçerken olası kazalara da davetiye çıkarıyor. Birbirlerini geçmek için yarışan gençlerin bazılarının hız almak için motosikletin üzerine uzandıkları, bazılarının ise arkalarına çocukları oturttukları görülürken, bir kısmı da yarış sırasında motosiklet üzerinde değişik akrobatik hareketler yapıyor.

  Diyarbakır veya Şanlıurfa yönüne giden birçok sürücü, yarış yapan gençler yüzünden kaza riski ile karşı karşıya kalıyor. Onlarca kişinin izlediği yarışın sonunda ise birinci gelen kişi arkadaşları tarafından havaya atılarak kutlanırken, gençlerin ölümle dansına şahit olanlar ise, “Çok kötü sonuçlara sebep olacak tehlikeli bir yarış yapıyorlar. Yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı