Ölümüne kadın dövüşü

Birce BORA / LONDRA
14 Eylül 2014 - 14:25Son Güncelleme : 14 Eylül 2014 - 16:34

İngiltere’de kadınların nakit para için birbirleri ile ölesiye dövüştüğü yeraltı klüpleri olduğu iddia edildi.

İngiliz Sun gazetesi konu ile ilgili özel haberinde her yaştan onlarca kadının sadece 120 ila 150 sterlin ücret karşılığında ülkenin dört bir yanında kurulan dövüş klüplerindeÖlümüne kadın dövüşü birbirin öldüresiye dövdüğünü belirtti.

Gazeteye yaptığı açıklamada şimdiye dek 30 adet 12 dakikalık dövüşe katıldığını ve hiç kaybetmediğini söyleyen 31 yaşındaki kuaför Sarah Griffiths “Bu maçlar asla beraberlikle bitmiyor. Birinin mutlaka nakavt olması gerekiyor. Bazı insanlar bunun bir şaka olduğunu, bu dövüşlerde kadınların seksi bir şekilde yastık savaşı yaparmış gibi hareket ettiğini düşünüyor. Ancak bu büyük bir hata çünkü bu dövüşler tamamen gerçek ve oldukça da vahşi” dedi.

Kadınlardan biri pes edene dek hakemlerin asla dövüşü durdurmadığını ve bu nedenle zaman zaman ciddi yaralanmaların yaşandığını söyleyen Griffiths, arkadaşlarının burunlarının ve kaburga kemiklerinin kırıldığına bir çok kez şahit olduğunu belirtti.

İnternetteki özel ilanlara cevap veren kadınlar arasında düzenlenen bu dövüşlerin nerede gerçekleşeceğine dövüşten sadece bir kaç saat önce karar verildiği belirtilirken telefonla mekana davet edilen “dövüşseverlerden” kişi başı 10 sterlin ücret alındığı da açıklandı.

Kadın dövüşlerinin 1700’lü yıllarda İngiltere’de çok popüler bir eğlence olduğunu belirten İngiliz basını bugün tüm ülkede düzenli olarak kuralsız dövüşlere katılan yaklaşıık 100 kadın ve erkek dövüşçü olduğuna inanıldığını açıkladı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı