Gündem Haberleri

  Ölümü erteleyemedi

  DHA
  24.10.2011 - 16:47 | Son Güncelleme:

  Giresun’da 8 yıl önce kansere yakalanan ve ’Ölümü Erteledim’ oyunu ile hastalığa karşı verdiği mücadeleyi sahneleyen Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncusu 43 yaşındaki Fatma Pelüza Gümüşkaşık, dün gece yaşamını yitirdi.

  Gümüşkaşık için bugün Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda tören düzenlendi. Lise yıllarında tiyatro oyunculuğuna başlayan, yıllarca çeşitli oyunlarda rol alan, oyun yazarlığı yapan, kanser hastası olduktan sonra da sahneden kopmayan Gümüşkaşık için düzenlenen törene eşi Mustafa, çocukları Burak ve Berhan Gümüşkaşık, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, tiyatrocular ve yakınları katıldı.

  Fatma Pelüza Gümüşkaşık’ın hayatını anlatan slayt gösterisinin ardından konuşan tiyatro oyuncularından Fevzi Beyazıtoğlu, Gümüşkaşık’ın bir mücadele insanı olduğunu belirterek, "O canımızdı. Canımızdan bir parçayı kaybettik. Mücadele insanıydı. Hep mücadele etti, hep yaşamak istedi. Oyun onun yaşamıydı. 2 oyun üzerinde çalışıyordu ama yarım kaldı. Biz tamamlayıp, onun anısına oynayacağız" dedi. Sahneden çiçeklerle ve gözyaşı ile uğurlanan Gümüşkaşık, Hacı Miktat Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Yeni Mezarlık’ta toprağa verildi.

  ÖLÜMÜ ERTELEYEMEDİ / Foto Galeri

  ÖLÜMÜ ERTELEDİM’DE OYNADI

  Fatma Pelüza Gümüşkaşık, 8 yıl önce kanser hastalığına yakalandıktan sonra 2007 yılında kendi hayatını anlatan, ’Ölümü Erteledim’ adlı oyunda oynamış, elde edilen geliri de bir kanser hastasının tedavisi için bağışlamıştı.

  Geçtiğimiz aylarda kendi yazdığı ’Masallar Küstü’ adlı çocuk oyununda sahne alan Gümüşkaşık, ’2030’dan mektup var’ ve ’Duygularda Ölmek’ adlı iki oyunu sahnelemeye hazırlanıyordu.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı