« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Olumlu hiçbir şey olmadı

Bu sezon şimdiye kadarki en iyi sıralama sonucunu alan Michael Schumacher, kabus gibi bir Pazar gününün ardından Monako'dan eli boş ayrılıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mercedes GP pilotu, kötü bir kalkışın ardından gerilere düştüğü Monako GP'de, aracın kendisini yolda bırakması nedeniyle yarışı tamamlayamadı.

Michael Schumacher:: "Ne yazık ki bu yarıştan çıkaracağımız pek fazla olumlu şey yok. Sonunda, hava girişinin içi alev aldı ve araç öylece durdu. Ama yarışın başı da tatmin edici değildi. Kalkışta anti-stall sistemi devreye girdi ve bu yüzden bütün başlangıç prosedürlerini tekrar yapmam gerekti."

"Ardından ilk virajda Lewis ile bir buluşmamız oldu; oradan sonra ön kanadım düzgün çalışmadı. Bu yüzden yere basma kuvveti kaybettim; bu da lastiklerim için handikap yarattı. Planlanandan daha erken pite girmek zorunda kaldım ve oradan sonra yarış açıkçası uzlaşıya gitti. Yine de her şeyi hesaba katarsak oldukça heyecanlı bir yarıştı ve Vitaly Petrov'un iyi olmasına sevindim"

Takım arkadaşı Nico Rosberg de iyi bir gün geçirmedi.

Rosberg: "Bugün iyi bir kalkış yaptım ve yarıştan alınacak tek olumlu şey bu. Ondan sonra zorlayabileceğimi düşündüm ama ne yazık ki ilk bölümde arka lastiklerim bitti. Bu da bana performans kaybı olarak geri döndü. Araç en iyi halinde olmadığından hafta sonu bizim için çok zor geçti. Ayrıca ben de en iyi halimde değildim. Bu yüzden işler bir araya gelmedi. Bunlar bazen olur. Ama Montreal'de zorlayacağız ve daha iyi olacağız. bugün olanlardan ders çıkaracağız. Gelişeceğimizden eminim"


Bunları da Beğenebilirsiniz