« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ölümle burun buruna

Torino 2006 Olimpiyatı’nda düne sporcuların başına gelen şanssız kazalar ve ölümle burun buruna gelmeleri damga vurdu. Bayanlar iniş idmanı sırasında ABD’li Lindsay Kildow, kontrolünü kaybederek feci şekilde düştü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yaralanan Kildow helikopterle hastaneye kaldırıldı ve olimpiyat defterini kapadı. Kanadalı Allison Forsyth de inişte kaza yaparken, Fransa’nın tecrübeli kayakçısı Carole Montillet düşerek yaralandı ve pisti sedye ile terk etti. Avusturyalı Elisabeth Goergl da düştü ancak kendisi kalkmayı başardı.

Pistin çok zorlu olduğu ve bu yüzden sporculara zor anlar yaşattığı belirtildi. Snowboardda bayanlar yarım boruda Japon Mero Imai düşünce belinden sakatlandı ve tedavi altına alındı.

Rus Svetlana Ishmouratova bayanlar 15 km biathlonda altın madalyayı aldı. Asker olan 33 yaşındaki Sibiryalı Ishmouratova 20 hedeften sadece birini kaçırdı.

Rus Olga Pyleva gümüş, Alman Martina Glagow da bronz madalyayı aldı. Snowboardda bayanlar yarım boruda ABD’li Hannah Teter olimpiyat şampiyonluğunu kazanırken, vatandaşı Gretchen Bleiler ikinciliği, Norveçli Kjersti Buaas da üçüncülüğü elde etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz